PARTNER PORTALU
partner portalu partner portalu

Maciej Hamankiewicz: lekarz dentysta w walce o specjalizację musi być sfrustrowany

ms/ls
21-03-2014, 16:32
 Maciej Hamankiewicz: lekarz dentysta w walce o specjalizację musi być sfrustrowany Maciej Hamankiewicz: lekarz dentysta w walce o specjalizację musi być sfrustrowany (Fot. infoDENT24.pl)
Maciej Hamankiewicz na pytanie infoDENT24.pl o najpilniejsze - w jego ocenie - zadania w kwestii uprawiania zawodu przez lekarzy dentystów, które stoją przed samorządem lekarskim, wskazał na kwestię specjalizacji.

 - Ukonstytuowanie przez lekarza dentystę zdobytej wiedzy i osiągniętych umiejętności odpowiednimi dyplomami, praktycznie ma wymiar iluzoryczny. Minister zdrowia nie robi nic, aby tę sytuację zmienić. Rzeczywistość jest szczególnie frustrująca dla lekarzy dentystów, którzy razem z koleżankami i kolegami lekarzami występują w jednym, wspólnym samorządzie - uważa Maciej Hamankiewicz. - Nieprzystający do życia system specjalizacji uderza także w pacjentów, na przykład na wizytę u ortodonty oczekuje się miesiącami. Być może dobrym rozwiązaniem byłoby zmniejszenie nacisku na specjalizacje, a postawienie na umiejętności - dodaje.

Nowo wybrany prezes NRL nie krył rozczarowania, że czasu na spotkanie z delegatami Krajowego Zjazdu nie znalazł minister zdrowia Bartosz Arłukowicz. Rozgoryczony Maciej Hamankiewicz postawił zarzut szefowi resortu zdrowia, że ten próbuje reformować sektor ochrony zdrowia bez jakiejkolwiek konsultacji ze środowiskiem lekarzy i lekarzy dentystów.

W ocenie prezesa NRL, żaden z poprzedników Bartosza Arłukowicza nie sprawował władzy w tak autorytatywny sposób. Brak konsultacji z medykami prowadzi do budowy złego scenariusza , który przecież dotyczy spraw najistotniejszych dla Polaków, bo związanych z ich życiem i zdrowiem.

Podobał się artykuł? Podziel się!

POLECAMY W SERWISACH