PARTNERZY PORTALU
partner portalu partner portalu

Maciej Hamankiewicz: epidemia próchnicy to palący problem

ns
28-05-2015, 08:02
Maciej Hamankiewicz: epidemia próchnicy to palący problem Maciej Hamankiewicz, prezes NRL
Na pytanie infoDENT24.pl o listę tematów „stomatologicznych", które NRL chciałaby poruszyć podczas ewentualnego spotkania z ministrem zdrowia Bartoszem Arłukowiczem, szef NRL powiedział, że zagadnień jest tyle, iż trudno będzie je omówić w trakcie jednego spotkania.

Maciej Hamankiewicz, prezes NRL powiedział infoDENT24.pl m.in.: po potwierdzeniu przyjęcia zaproszenia przez ministra zdrowia, oczywiście przedstawiony zostanie bardziej szczegółowy zakres spraw do omówienia. Nie da się ukryć, że ilość wszystkich problemów w systemie ochrony zdrowia jest już tak duża, że przedyskutowanie ich na jednym spotkaniu podczas posiedzenia NRL nie byłoby możliwe. Liczę jednak, że mając na uwadze właśnie palące problemy związane zarówno z pakietem onkologicznym, jak i epidemią próchnicy, pan minister przyjmie zaproszenie.

Prezes NRL stwierdził, iż ostatnie spotkanie członków NRL z ministrem zdrowia odbyło się cztery lata temu, w 2011 r. - Od tego czasu pojawiło się wiele nowych problemów związanych z systemem ochrony zdrowia, których rozwiązanie jest możliwe tylko dzięki współpracy Ministerstwa Zdrowia z samorządem lekarskim dodał Maciej Hamankiewicz.

Przypomnijmy, że prezes NRL zaprosił ministra zdrowia na najbliższe posiedzenie NRL, które odbędzie się 26 czerwca o godz. 11:00, w siedzibie Naczelnej Izby Lekarskiej w Warszawie.

Podobał się artykuł? Podziel się!
SŁOWA KLUCZOWE
Maciej Hamankiewicz   NRL   Bartosz Arłukowicz  

POLECAMY W SERWISACH