PARTNERZY PORTALU
partner portalu partner portalu

Maciej Hamankiewicz do Konstantego Radziwiłła: należy przywrócić dawny termin składania wniosku o zdawanie LDEK i LEK

en
21-04-2017, 09:25
Maciej Hamankiewicz do Konstantego Radziwiłła: należy przywrócić dawny termin składania wniosku o zdawanie LDEK i LEK Zbyt krótki termin na składanie wniosków o dopuszczenie do egzaminu LDEK i LEK (fot. pixabay)
Prezes Naczelnej Rady Lekarskiej Maciej Hamankiewicz wystosował do ministra zdrowia Konstantego Radziwiłła pismo w sprawie zmiany terminu na składanie wniosków o zdawanie egzaminów LEK i LDEK z 15 lipca na 30 czerwca.

Prezes NRL wyjaśnia, że w wielu uczelniach medycznych ostatni egzamin dla studentów jest organizowany w ostatnich dniach czerwca lub nawet na początku lipca. Zatem wprowadzenie zmiany spowoduje, że tegoroczni absolwenci niektórych uczelni nie będą w stanie złożyć w CEM zaświadczeń z OIL o wpisaniu do rejestru i nie będą mogli przystąpić do LEK i LDEK na jesieni.

Studenci ostatniego roku medycyny i stomatologii słusznie więc protestują. W konsekwencji wprowadzonych zmian terminu liczba osób przystępujących w jesiennej sesji do LEK i LDEK może być bardzo mała. Moim zdaniem nie należy zmieniać zasad w sposób utrudniający spełnienie wymogów, ponieważ stwarza to uzasadnione wrażenie, że informatyzacja systemu kształcenia lekarzy zamiast ułatwiać, raczej skomplikuje i utrudni ten proces, podsumowuje Maciej Hamankiewicz i wnosi o przywrócenie poprzednio obowiązującego terminu, tj. 15 lipca.

Więcej: nil.org.pl

Podobał się artykuł? Podziel się!
SŁOWA KLUCZOWE
Ministerstwo Zdrowia   LDEK   NRL  

POLECAMY W SERWISACH