PARTNERZY PORTALU
partner portalu partner portalu

Łukasz Tyszler z poparciem Bartosza Arłukowicza

PAP/rynekzdrowia.pl/ŁS
12-11-2014, 10:07
Łukasz Tyszler z poparciem Bartosza Arłukowicza Lek. dent. Łukasz Tyszler ma pomysł na poprawę życia senioró w Szczecinie (fot. Fotolia/PTWP)
Minister zdrowia, Bartosz Arłukowicz poparł kandydaturę lek. dent. Łukasza Tyszlera na prezydenta Szczecina. Na kilka dni przed wyborami samorządowymi stomatolog chwali się pomysłami na wsparcie aktywności seniorów oraz poprawy ich zdrowia i jakości życia.
- Program kandydata PO na prezydenta Szczecina, dotyczący osób starszych, pokrywa się z polityką rządu i resortu zdrowia - mówił w Szczecinie minister Bartosz Arłukowicz. Na konferencji prasowej z Łukaszem Tyszlerem poparł jego kandydaturę na prezydenta miasta.

- W Szczecinie jest około 80 tys. ludzi w starszym wieku. Mamy dla nich program, a w nim pomysły na wsparcie aktywności seniorów, wsparcie medyczne i poprawę ich jakości życia - przekonywał kandydat Platformy. - To, o czym mówi kandydat, jest spójne z polityką rządu i resortu zdrowia - mówił dziennikarzom Bartosz Arłukowicz.

Jak podkreślał Łukasz Tyszler, chce odczarować słowo "starość", a jego program jest realistyczny. Zapowiedział m.in. wspierające aktywność starszych działania, takie jak dofinansowanie Uniwersytetu Trzeciego Wieku, dofinansowanie domów dziennego pobytu dla seniora, likwidację barier architektonicznych w mieście, promocję aktywności zawodowej, wsparcie medyczne, w tym działania sprzyjające rozwojowi opieki geriatrycznej w mieście.

Podobał się artykuł? Podziel się!

POLECAMY W SERWISACH