• jobDent jobDENT
  giełda pracy

  najnowsze oferty pracy

  Szukam pracy

 • kursDent kursDENT
  szukaj szkoleń

  najnowsze oferty szkoleń

PARTNERZY PORTALU
partner portalu partner portalu

Łukasz Tyszler promował się jako "doktor". Wyborca twierdzi, że powinien jako dentysta

wyborcza.pl/szaft
27-11-2014, 08:58
Łukasz Tyszler promował się jako Łukasz Tyszler będzie musiał tłumaczyć się z kampanii przed sądem
Sąd Okręgowy w Szczecinie rozstrzygnie, czy Łukasz Tyszler, kandydat PO na prezydenta miasta i radnego Szczecina, mógł na plakacie wyborczym przedstawiać się jako „Dr Łukasz Tyszler”.

Skarżący zarzuca Łukaszowi Tyszlerowi, że na plakatach wyborczych przedstawiał się jako lekarz, a jest dentystą. Sąd ma rozstrzygnąć, czy podczas kampanii powinien być bardziej precyzyjny i przedstawiać się jako "lekarz dentysta" lub "lekarz stomatolog".

Wiadomo na pewno, ze Łukasz Tyszler jest lekarzem dentystą (specjalista w dziedzinie stomatologii zachowawczej z endodoncją) i radnym miejskim. Od marca 2014 roku jest członkiem Krajowej Komisji Wyborczej Naczelnej Rady Lekarskiej. Jego żona - Agnieszka Ruchała-Tyszler, jest wiceprezesem NRL i szefową Komisji Stomatologicznej NRL. Na co dzień przewodniczy Komisji Socjalnej OIL w Szczecinie. Jest redaktorem naczelnym pisma Vox Medici. Pracuje także w Pomorskim Uniwersytecie Medycznym.

Łukasz Tyszler nie uzyskał wystarczającego poparcia mieszkańców Szczecina w wyborach na prezydenta. Uzyskał za to najlepszy wynik w głosowaniu na radnego w okręgu nr 2 (Nowe Miasto, Pomorzany, Gumieńce, Turzyn, Śródmieście Zachód).

Więcej: wyborcza.pl 

Podobał się artykuł? Podziel się!

POLECAMY W SERWISACH