PARTNERZY PORTALU
partner portalu partner portalu

Lublin: uczelnia przejmuje Wojewódzką Przychodnię Stomatologiczną

Kurier Lubelski/jsz
25-07-2014, 10:45
Lublin: uczelnia przejmuje Wojewódzką Przychodnię Stomatologiczną Stomatologiczne Centrum Kliniczne UM w Lublinie przejmuje Wojewódzką Przychodnię Stomatologiczną
Stomatologiczne Centrum Kliniczne UM w Lublinie przejmuje Wojewódzką Przychodnię Stomatologiczną przy ul. Lubartowskiej 58, którą do tej pory zarządzało miasto – informuje „Kurier Lubelski”.

"KL" informuje, że umowa określająca zasady połączenia placówek będzie podpisana pod koniec sierpnia, a fuzja nastąpi na początku 2015 roku. Zarząd Województwa Lubelskiego podpisał już z rektorem Uniwersytetu Medycznego przedwstępną umowę na sprzedaż budynku przychodni.

Dzięki fuzji powstanie duże centrum stomatologii, w którym będą przyjmowani pacjenci w ramach kontraktu z NFZ. Placówka stanie się także bazą dydaktyczno-naukową dla Uniwersytetu Medycznego.

- Uczelnia rozwija się, potrzebna jest nam baza, w której będziemy prowadzić badania naukowe, uczyć studentów i prowadzić kształcenie podyplomowe - mówił prof. Andrzej Drop, rektor UM w Lublinie.

UM w Lublinie przejmie budynek i zasoby materialne przychodni. Pracownikom (51 osób) przekazono informację, że pracy nie stracą.

Wojewódzka Przychodnia Stomatologiczna Samodzielny Publiczny Zakład Opieki Zdrowotnej mieści się w budynku położonym w Lublinie przy ulicy Lubartowskiej 58, który został odbudowany w roku 1949 z przeznaczeniem na Klinikę Stomatologiczną i od pięćdziesięciu lat służy mieszkańcom miasta Lublina i województwa lubelskiego.
Przychodnia posiada w swej strukturze poradnie wszystkich specjalności stomatologicznych i Oddział Chirurgii Szczękowo - Twarzowej oraz Poradnię dla Pacjentów Niepełnosprawnych leczonych w znieczuleniu ogólnym.

O procesie przekształceń infoDENT24.pl informował w marcu 2014 r.  tutaj

Czytaj więcej: kurierlubelski.pl

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

POLECAMY W SERWISACH