PARTNERZY PORTALU
partner portalu partner portalu

Lublin: profilaktyka na wielką skalę

kan
19-09-2016, 10:01
Lublin: profilaktyka na wielką skalę Akcja profilaktyczna w Lublinie (fot. pixabay)
We wrześniu trwa akcja „Profilaktyka po lubelsku”. W ramach tego projektu można się gruntownie przebadać, łącznie z jamą ustną.

Stomatologiczne Centrum Kliniczne Uniwersytetu Medycznego w Lublinie 15 września 2016 r. prowadziło bezpłatne przeglądy uzębienia. - Warto do nas przyjść, by ominąć kolejki do stomatologów. Jeżeli wykryjemy jakieś nieprawidłowości, gwarantujemy leczenie i opiekę medyczną – mówiła Kurierowi Lubelskiemu dr Beata Petkowicz, kierownik Zakładu Medycyny Jamy Ustnej UM w Lublinie.

Poza stanem jamy ustnej można było do 17 września zbadać kondycję płuc w poradni wojewódzkiej przy al. Kraśnickiej. Z kolei w Centrum Onkologii Ziemi Lubelskiej od 26 do 30 września odbędzie się Europejski Tydzień Urologii. To oferta głównie dla mężczyzn, mają wtedy możliwość konsultacji u urologa i wykonania specjalistycznych badań.

Jak podaje Kurier Lubelski 22 września 140 przychodni na Lubelszczyźnie dołączy do akcji profilaktycznej i przeprowadzi nieodpłatną morfologię krwi. Będzie można także zarejestrować się jako potencjalny dawca szpiku.

Więcej: kurierlubelski.pl

Podobał się artykuł? Podziel się!

POLECAMY W SERWISACH