PARTNERZY PORTALU
partner portalu partner portalu

Lublin: dentystka w kampanii wyborczej obiecuje finansowanie in vitro

PAP/rynekzdrowia.pl/ŁS
27-10-2014, 08:12
Lublin: dentystka w kampanii wyborczej obiecuje finansowanie in vitro Finansowanie in vitro z budżetu miejskiego to pomysł dentystki z Lublina (fot. Fotolia/PTWP)
Dorota Polz-Gruszka, dentystka i kandydatka Lubelskiej Lewicy Razem na prezydenta Lublina obiecuje finansowanie z miejskiego budżetu metody in vitro dla par, dla których zabraknie środków z programu ministerialnego.

- Miejskie in vitro będzie przeznaczone dla par, które spełniają kryteria medyczne, o ile nie zostały zakwalifikowane do programu ministerialnego z powodu wyczerpania środków finansowych - powiedziała na konferencji prasowej Polz-Gruszka.

Podkreśliła, że środki z ministerialnego programu leczenia niepłodności metodą in vitro są zarezerwowane do czerwca 2016 roku.

- Obawiam się, że po tej dacie pary potrzebujące mogą zostać bez tej pomocy ze środków publicznych i nie będą w stanie same ponieść kosztów leczenia niepłodności metodą in vitro - dodała.

Polz-Gruszka pytana o szacunki, ile par mógłby program miejski objąć i ile przeznaczyć trzeba byłoby na to w budżecie miasta, nie potrafiła podać takich wyliczeń. Przytoczyła nieoficjalne szacunki mówiące, że już w połowie obowiązywania programu ministerialnego limity zostały wyczerpane.

Dorota Polz-Gruszka jest doktorem nauk medycznych, specjalistką w dziedzinie zdrowia publicznego, adiunktem na lubelskim Uniwersytecie Medycznym. Pracuje też jako dentystka.

Więcej: rynekzdrowia.pl

Podobał się artykuł? Podziel się!
SŁOWA KLUCZOWE
Dorota Polz - Gruszka   wybory samorządowe   in vitro  

POLECAMY W SERWISACH