• jobDent jobDENT
    giełda pracy

    najnowsze oferty pracy

    Szukam pracy

  • kursDent kursDENT
    szukaj szkoleń
PARTNERZY PORTALU
partner portalu partner portalu

Lubelskie Hospicjum dla Dzieci jednak z kontraktem!

ms
25-09-2017, 08:44
Lubelskie Hospicjum dla Dzieci jednak z kontraktem! Załoga Hospicjum im. Małego Księcia w Lublinie (źródło: FB)
Niepełnosprawni mają opiekę stomatologiczną w woj. lubelskim, pomimo, że kontraktu na ich leczenie nie zdobyło Lubelskie Hospicjum dla Dzieci  - zapewniał Karol Tarkowski dyrektor OW NFZ w Lublinie. Dodatkowy kontrakt jednak przeprowadzono i wygrało go właśnie Hospicjum.

Dodatkowy konkurs ofert na leczenie stomatologiczne w znieczuleniu ogólnym wygrało Hospicjum im. Małego Księcia. Wynik był zgodny z oczekiwaniami społecznymi. W hospicjum leczy się ok. 4 tys. niepełnosprawnych pacjentów, którzy podczas zabiegów stomatologicznych z reguły poddawani muszą być znieczuleniu ogólnemu. 

O kontrakt dla Hospicjum zabiegała m.in. posłanka Joanna Mucha, która  publicznie utrzymywała, że wobec przegranego przez tę placówkę konkursu ofert, niepełnosprawni mieszkańcy miasta pozbawieni zostali opieki stomatologicznej.

Według dyrektora OW NFZ w Lublinie, nie jest prawdą, jak twierdziła Joanna Mucha, że Lubelskie Hospicjum dla Dzieci  jest jedyną placówką, która może udzielać podopiecznym hospicjum oraz innym osobom potrzebującym świadczenia stomatologiczne w znieczuleniu ogólnym.

- Pacjenci, wymagający takiej pomocy, są objęci opieką medyczną i korzystają od lipca 2017 r. ze świadczeń udzielanych przez dwie placówki, które posiadają umowę z NFZ na ten zakres świadczeń - informował NFZ.

Były to: Centrum Kliniczne Uniwersytetu Medycznego w Lublinie oraz Centrum Medyczne Medicos w Lublinie.

- Placówki te wybrane w postępowaniu konkursowym gwarantują wysoką jakość udzielanych świadczeń oraz dostępność - zapewniał NFZ. 

- Po przeanalizowaniu potrzeb zdrowotnych na terenie woj. lubelskiego podjąłem decyzję o ogłoszeniu postępowania konkursowego uzupełniającego na świadczenia stomatologiczne w znieczuleniu ogólnym w celu polepszenia dostępności do tych świadczeń. Termin składania ofert upłynął 16 sierpnia. Właśnie je rozstrzygnięto (22 września 2017 r.) - poinformował Karol Tarkowski.

Więcej: sochaczewianin.pl

Podobał się artykuł? Podziel się!
SŁOWA KLUCZOWE
OW NFZ w Lublinie   znieczulenie ogólne  

POLECAMY W SERWISACH