PARTNERZY PORTALU
partner portalu partner portalu

Łódzkie: w szkołach pięć nowych gabinetów stomatologicznych

smn
01-09-2016, 10:36
Łódzkie: w szkołach pięć nowych gabinetów stomatologicznych Dobre zmiany w woj. łódzkim (fot. pixabay)
W województwie łódzkim jest w sumie 27 gabinetów szkolnych. Powrót dentystów do szkół to efekt zmian w kontraktowaniu gabinetów szkolnych przez NFZ.

Od połowy 2015 r. świadczenie usług w szkołach jest bardziej opłacalne niż w innych placówkach stomatologicznych. 

W nowy gabinet wzbogaciła się Szkoła Podstawowej nr 1 w Tuszynie, Zespół Szkolno-Gimnazjalny w Szczawinie i Słowiku 1, Szkoła Podstawowej nr 3 i Gimnazjum nr 3 w Pabianicach. Dentyści zaczynają w nich przyjmować od 1 września.

Jak podaje Dziennik Łódzki, mimo rosnącej grupy placówek oświatowych z opieką dentystyczną, w województwie nadal jest spora liczba miast, w których nie ma ani jednego gabinetu stomatologicznego w szkole. Tak jest m.in. w Skierniewicach oraz w powiatach bełchatowskim oraz radomszczańskim. W samej Łodzi stomatolog leczy uczniów tylko jednej placówki: Szkoły Podstawowej nr 190.

Zakres usług świadczonych w szkołach nie odbiega od tego, z których można skorzystać w zewnętrznych przychodniach. Uczniowie do 18 roku życia mogą liczyć na refundowane m.in. zabiegi profilaktyczne, czyli np. badania z instruktażem higieny jamy ustnej (jeden raz w roku) oraz badanie lekarskie kontrolne (trzy razy w roku), a także zabezpieczenie lakiem bruzd szóstek.

Młodsze dzieci - do ukończenia ósmego roku życia - mają za darmo lakierowanie zębów stałych, usuwanie złogów nazębnych, zakładanie plomb światłoutwardzalnych oraz leczenie kanałowe wszystkich zębów.

Według NIK 85 proc. 6-latków i aż 92 proc. 15-latków ma próchnicę.

Więcej: dzienniklodzki.pl

Podobał się artykuł? Podziel się!
SŁOWA KLUCZOWE
NFZ   szkoła   leczenie dzieci  

POLECAMY W SERWISACH