PARTNERZY PORTALU
partner portalu partner portalu

Łódzki OW NFZ: więcej na leczenie stomatologiczne

ms
10-07-2017, 11:32
Łódzki OW NFZ: więcej na leczenie stomatologiczne OW NFZ w Łodzi konkursy ofert (źródło: Google Maps)
O 377,4 tys. zł więcej niż w I półroczu 2017 r. Łódzki OW NFZ przeznaczy w II półroczu 2017 r. na leczenie stomatologiczne mieszkańców powiatów bełchatowskiego, tomaszowskiego, piotrkowskiego, radomszczańskiego i opoczyńskiego – poinformowała infoDENT24.pl Anna Leder rzecznik prasowy ŁOW NFZ.

Większą kwotę niż dotychczas ŁOW NFZ przeznaczył na świadczenia ogólnostomatologiczne dla dzieci i dla dorosłych, a także na leczenie w poradniach chirurgii stomatologicznej.

W wyniku rozstrzygniętych postępowań w II półroczu zakupiono 302 474 punktów rozliczeniowych więcej w porównaniu do I półrocza 2017 r.

W konkursach prowadzonych na terenie delegatury złożono 113 ofert.  Pomimo bonusu w postaci punktów za wieloletnią opiekę nad pacjentami oferty dotychczasowych świadczeniodawców nie zawsze były konkurencyjne.

Nowe poradnie stomatologiczne
W postępowaniach konkursowych wybrano jedenaście nowych poradni stomatologicznych: pięć w leczeniu ogólnostomatologicznym (sześć miejsc realizacji świadczeń), pięć poradni stomatologicznych dla dzieci i jedną nową poradnię chirurgii stomatologicznej.

Świadczenia chirurgii stomatologicznej i periodontologii
* Samodzielny Publiczny Zakład Opieki Zdrowotnej Centralny Szpital Kliniczny Uniwersytetu Medycznego w Łodzi – miejsce udzielania świadczeń: Bełchatów, św. Barbary 1
* Świadczenia ogólnostomatologiczne dla dzieci i młodzieży do ukończenia 18 roku życia
* Samodzielny Publiczny Zakład Opieki Zdrowotnej "Gminny Ośrodek Zdrowia" w Będkowie – miejsce udzielania świadczeń: Będków, Reymonta 11
*  Centrum Stomatologii Duodent – miejsce udzielania świadczeń: Piotrków Tryb., Rwańska 5
*  Stomatologia rodzinna Wi-Dent – miejsce udzielania świadczeń: Wolbórz, Świętokrzyska 5
*  Aneta Werner – Gabinet Stomatologiczny - miejsce udzielania świadczeń: Wolbórz, Modrzewskiego 105
* NZOZ VITA-MED – miejsce udzielania świadczeń: Opoczno, Armii Krajowej 1

Świadczenia ogólnostomatologiczne
*
Centrum Medyczne VOLVER - miejsce udzielania świadczeń: Radomsko, Reymonta 62
* NZOZ TOM-MED - miejsce udzielania świadczeń: Smardzewice, Główna 13/17
*  Centrum Stomatologii Duodent – miejsce udzielania świadczeń: Piotrków Tryb., Rwańska 5
* Stomatologia rodzinna Wi-Dent – miejsce udzielania świadczeń: Wolbórz, Świętokrzyska 5
* Stomatologia rodzinna Wi-Dent – miejsce udzielania świadczeń: Czarnocin, Poniatowskiego 3
* Katarzyna Ścieszko – miejsce udzielania świadczeń: Szynczyce 6

Czarnocin był jedną z nielicznych gmin bez opieki stomatologicznej na miejscu – teraz w gminie będą dwie poradnie stomatologiczne. Nowe poradnie wybrane w konkursie to WiDent w Czarnocinie oraz Poradnia stomatologiczna K. Ścieszko w Szynczycach.

Gabinety stomatologiczne w szkołach
Mali pacjenci będą mogli skorzystać z opieki stomatologicznej w pięciu gabinetach, które mieszczą się w szkołach. Do tej pory świadczenia udzielane były w trzech szkołach: w Moszczenicy, Piotrkowie Trybunalskim oraz w Będkowie. W wyniku postępowania konkursowego wyłoniono dwie kolejne poradnie, które będą udzielać świadczeń w szkołach: w Wolborzu oraz w Opocznie.

Odwołania od wyników konkursów
Dyrektor Łódzkiego OW NFZ poinformował, że w Łódzkiem w zakresie leczenia stomatologicznego wpłynęły 33 odwołania, w tym tylko trzy z terenu delegatury piotrkowskiej.

Postępowania uzupełniające
Na przełomie lipca i sierpnia zostaną ogłoszone postępowania uzupełniające, po to aby zwiększyć dostęp do leczenia stomatologicznego szczególnie dla mieszkańców obszarów wiejskich.

Więcej: Lista świadczeniodawców 

 

Podobał się artykuł? Podziel się!
SŁOWA KLUCZOWE
OW NFZ w Łodzi   konkursy stomatologia  

POLECAMY W SERWISACH