PARTNERZY PORTALU
partner portalu partner portalu

Łódź: studenci stomatologii w przedszkolu

kan
12-01-2017, 12:30
Łódź: studenci stomatologii w przedszkolu Studenci stomatologii zbierali doświadczenia w łódzkim przedszkolu (fot. pixabay)
Studenci stomatologii, członkowie łódzkiego oddziału PTSS odwiedzili 11 stycznia 2017 r. przedszkole prowadzone przez siostry służebniczki NMP w Łodzi.

Głównym punktem programu była bajka Dr Ząbek i Legenda Zębolandii. Przedszkolaki obejrzały ją z zaciekawieniem, a następnie chętnie dzieliły się ze studentami tym, czego się z niej dowiedziały. Studenci zaś najpierw sprawdzali nowo nabytą wiedzę, a następnie pokazali strój dentysty i zaznajomili dzieci z narzędziami stomatologicznymi.

Nie obyło się też bez instruktażowej lekcji mycia zębów i przeglądu profilaktycznego. W sumie przebadano 70 przedszkolaków z czterech grup wiekowych.

 Na spotkaniu skorzystały i dzieci, i przyszli dentyści. Było to bowiem cenne doświadczenie w przeprowadzaniu przeglądu u kilkuletnich pacjentów. Udział w nim wzięli: Sinisa Gulić (IV rok), Anna Chirkowska (III rok), Katarzyna Chodyra, Gabriela Kowalczyk, Magdalena Borkowska, Jędrzej Szum, Iga Jagodzińska, Justyna Wielgosz oraz Natalia Karłowicz (II rok).  

Nad tym, by wszystko sprawnie przebiegało czuwała dr Joanna Grącka-Mańkowska.
Była to jedna z największych akcji profilaktycznych przeprowadzanych przez łódzki oddział PTSS w przedszkolach. 

Więcej: ptss.pl

Podobał się artykuł? Podziel się!

POLECAMY W SERWISACH