PARTNERZY PORTALU
partner portalu partner portalu

Łódź: klinika stomatologiczna dla dzieci z hospicjum

dzienniklodzki.pl, ms
20-04-2015, 08:00
Łódź: klinika stomatologiczna dla dzieci z hospicjum Stomatolog w hospicjum (foto: freedigitalphotos)
Szczególna to inicjatywa, zasługująca na szczególną uwagę i uznanie. W Łodzi zapowiadana jest budowa nowego ośrodka dla podopiecznych hospicjum, w którym uruchomiona zostanie specjalna klinika stomatologiczna lecząca niepełnosprawne dzieci.

Niewielu stomatologów podejmuje się leczenia uzębienia dzieci niepełnosprawnych, z hospicjów. W Łodzi sytuacja może stanie się nieco bardziej sprzyjająca dla często bezradnych i najbardziej potrzebujących. Ponoć skończyć się ma koszmar rodziców niepełnosprawnych dzieci, którzy próbują zapisać je do stomatologa. Stowarzyszenie Łódzkie Hospicjum dla Dzieci w Łodzi sygnuje budowę specjalnego ośrodka, w którym będzie usytuowana specjalistyczna klinika stomatologiczna.

Budowa ma potrwać dwa lata. Z usług pracujących w klinice dentystów skorzystać będą mogły także niepełnosprawne dzieci, które nie są podopiecznymi hospicjum.

- Postawiliśmy na leczenie stomatologiczne, bo wiemy jaki to problem w przypadku dzieci niepełnosprawnych - mówi Jarosław Maćkiewicz, rzecznik Stowarzyszenia Łódzkiego Hospicjum dla Dzieci.

Prócz stomatologii, w nowym ośrodku będzie oddział stacjonarny dla pacjentów wymagających stosowania respiratorów. Powstaną pomieszczenia dla wolontariuszy i dla grupy wsparcia.
Niebawem zostanie ogłoszony przetarg na wykonawcę inwestycji. Całość ma kosztować kilka milionów złotych.

Więcej: dzienniklodzki.pl

Podobał się artykuł? Podziel się!

POLECAMY W SERWISACH