• jobDent jobDENT
  giełda pracy

  najnowsze oferty pracy

  Szukam pracy

 • kursDent kursDENT
  szukaj szkoleń

  najnowsze oferty szkoleń

PARTNERZY PORTALU
partner portalu partner portalu

Leszno: „Ząbki moje muszę o was dbać, by wszystkim piękny uśmiech dać”

ms
07-11-2017, 10:44
Leszno: „Ząbki moje muszę o was dbać, by wszystkim piękny uśmiech dać” Leszno: 100 tys. zł na zdrowy uśmiech dzieci (foto: pixabay)
Rada Miejska Leszna zaakceptowała program profilaktyki próchnicy zębów wśród sześciolatków mieszkających na terenie tego miasta.

- Program o nazwie „Ząbki moje muszę o was dbać, by wszystkim piękny uśmiech dać” obejmie ok. 650 sześciolatków - wyjaśnia Agnieszka Sochacka, asystent prezydenta do spraw polityki społecznej.

Program składać się będzie z dwóch etapów: pierwszy to akcja edukacyjna, przede wszystkim skierowana do rodziców, drugi - to wizyty dzieci w gabinecie stomatologicznym.

- Miasto płaci za przegląd jamy ustnej, wykrywanie potencjalnych wad zgryzu, lakierowanie i lakowanie zębów oraz informację dla rodziców o ewentualnej konieczności leczenia – informuje Agnieszka Sochacka, która dodaje, że za samo leczenie miasto nie płaci, ponieważ jest to etap pilotażowy i nie jest znana skala problemu.

Na realizację programu przeznaczono 100 tys. zł. Projekt ten przygotował Urząd Miasta. Drugi, opracowany przez radnych Platformy Obywatelskiej, ostatecznie nie był dyskutowany.

Podobał się artykuł? Podziel się!

POLECAMY W SERWISACH