PARTNERZY PORTALU
partner portalu partner portalu

Leszno stawia na zdrowe zęby u dzieci

ms
06-10-2017, 11:11
Leszno stawia na zdrowe zęby u dzieci Leszno dba o zęby dzieci (źródło: Wikipedia)
Samorząd Leszna zrealizuje w 2018 r. program polityki zdrowotnej „Ząbki moje muszę o was dbać, by wszystkim piękny uśmiech dać ”.

Akcja profilaktyki i opieki stomatologicznej adresowana będzie do dzieci sześcioletnich zamieszkałych na terenie miasta oraz ich opiekunów. Rodzice 6-latków otrzymają pisemne zaproszenia do dobrowolnego udziału w projekcie.

Samorząd Leszna chce doprowadzić do upowszechniania wśród dzieci nawyku szczotkowania zębów, w efekcie poprawić stan zdrowia jamy ustnej przedszkolaków.

Pilotażowy program, obejmie dzieci 6-letnie.

Organizatorzy akcji zapewniają, że chcą nauczyć dzieci i ich opiekunów wszystkiego co gwarantuje zdrowe zęby. Nauczane będą zasady zdrowego odżywiania, a także wpajane nawyki związane z prawidłową higieną jamy ustnej. W ramach edukacji rodzice spotykaliby się ze stomatologami w przedszkolach.

Drugim elementem programu będą wizyty w gabinetach stomatologicznych.

Zakres działań, obejmujący walkę z próchnicą, uzgodniony został z wojewódzkim konsultantem ds. stomatologii dziecięcej.

Zakłada się refundowanie wizyt u dentystów, w czasie których specjaliści dokonają przeglądu jamy ustnej, udzielą instruktażu mycia zębów, a także dokonają lakierowania/lakowania zębów i uzupełnią ubytki. Dokładny zakres wizyt będzie określony wkrótce.

Akcja ma być przeprowadzona w 2018 r.

Program w całości zostanie sfinansowany ze środków Leszna, a jego wykonawca zostanie wyłoniony w konkursie jeszcze w 2017 r.

Więcej:  leszno.pl

Podobał się artykuł? Podziel się!

POLECAMY W SERWISACH