PARTNERZY PORTALU
partner portalu partner portalu

Leszno: jest konkurs na program profilaktyki próchnicy zębów u sześciolatków

ms
01-03-2018, 08:08
Leszno: jest konkurs na program profilaktyki próchnicy zębów u sześciolatków Program profilaktyczny dla dzieci
Urząd Miasta Leszno ogłosił konkurs na wykonawcę programu „Ząbki moje muszę o was dbać, by wszystkim piękny uśmiech dać”.  Oferty mogą być składane do 14 marca 2018 r.

- Realizacja programu obejmie 669 sześciolatków z Leszna - mówi Agnieszka Sztor z Wydziału Spraw Obywatelskich Urzędu Miasta. Program składa się z dwóch elementów - pierwszy to szkolenia dla rodziców, drugi zaś zakłada wizyty dzieci w gabinecie stomatologicznym. - Poza przeglądem jamy ustnej miasto sfinansuje jeden zabieg lakowania i jeden zabieg lakierowania zębów, oczywiście w zależności od potrzeby - mówi Agnieszka Sztor. Tegoroczny budżet programu to 100 tys. zł.

- Miasto płaci za przegląd jamy ustnej, wykrywanie potencjalnych wad zgryzu, lakierowanie i lakowanie zębów oraz informację dla rodziców o ewentualnej konieczności leczenia – informuje Agnieszka Sochacka, asystentka prezydenta miasta do spraw polityki społecznej, która dodaje, że za samo leczenie miasto nie płaci, ponieważ jest to etap pilotażowy i nie jest znana skala problemu.

Podobał się artykuł? Podziel się!
SŁOWA KLUCZOWE
próchnica dzieci   stomatologia dziecięca  

POLECAMY W SERWISACH