PARTNER PORTALU
partner portalu partner portalu

"Lekcja stomatologii" tym razem dla seniorów

informacja prasowa/katkiel
11-06-2014, 08:10
Na Staromiejskim Uniwersytecie Trzeciego Wieku w Warszawie odbyło się spotkanie zorganizowane w ramach kampanii „Lekcja Stomatologii”. Seniorom zostały przedstawione możliwości, jakie daje im stomatologia w uzupełnianiu braków zębowych oraz poprawianiu estetyki uśmiechów. Wykład poprowadzili lekarze dentyści specjalizujący się w protetyce.

- Niezależnie od wieku stan uśmiechu jest niezwykle istotny - przekonywali organizatorzy kampanii. Niestety, wiele osób starszych dotyka problem bezzębia, co negatywnie wpływa na na codzienne życie. Nie wszystkie rozwiązania uzupełnień są wygodne w użytkowaniu lub spełniają w pełni zakładane funkcje.

- Niewielu seniorów ma świadomość, że najnowsze techniki wszczepiania implantów pozwalają na normalne funkcjonowanie, bez poczucia dyskomfortu. Dzięki implantom można osiągnąć funkcjonalność i mieć odczucia jak przy zębach własnych. Poza osobami z problemem bezzębia na implanty decydują się również pacjenci niezadowoleni z estetyki swojego uśmiech. Leczenie poprawia im samopoczucie i pewność siebie, co jest bardzo ważne w codziennym życiu - mówi lek. dent. Przemysław Uliasz z Kliniki Prima-Dent w Warszawie.

Kampania „Lekcja Stomatologii" dąży do podniesienia świadomości osób starszych dotyczącej sposobów dbania o zęby, oraz metod leczenia, tak by były zdrowe i ładne. Lekarze odpowiadali na wiele pytań zadawanych przez słuchaczy. Najczęściej dotyczyły one protez.

- Przedstawiliśmy plusy i minusy różnych rozwiązań w przypadku bezzębia. Część pacjentów, z uwagi na wysokie koszty implantologii, decyduje się na trwałe używanie protez ruchomych. Protezy te powinny być rozwiązaniem czasowym, gdyż nie są w pełni funkcjonalne. Jeżeli jednak pacjent wybiera to rozwiązanie, powinien regularnie zgłaszać się na wizyty kontrolne. Należy raz na jakiś czas dostosowywać protezę do zanikających w wyniku jej użytkowania kości zębodołów. Docelowo jednak zalecam implanty, które znacznie poprawiają komfort życia - uważą lek. dent. Leszek Kozłowski, protetyk.

Eksperci kamapnii na wykładach poruszają również kwestię higieny oraz kładą nacisk na to, aby seniorzy przekazywali dobre nawyki swoim wnukom. 

Podobał się artykuł? Podziel się!
SŁOWA KLUCZOWE
Lekcja stomatologii   zęby seniorów   PRIMA-DENT  

POLECAMY W SERWISACH