• jobDent jobDENT
  giełda pracy

  najnowsze oferty pracy

  Szukam pracy

 • kursDent kursDENT
  szukaj szkoleń

  najnowsze oferty szkoleń

PARTNERZY PORTALU
partner portalu partner portalu

Lekarze: ograniczcie nam czas pracy!

kan/PAP
19-09-2017, 10:01
Lekarze: ograniczcie nam czas pracy! OZZL domaga się ograniczenia czasu pracy lekarzy "kontraktowych" (fot. pixabay)
Zarząd Krajowy Ogólnopolskiego Związku Zawodowego Lekarzy zaapelował do premier Beaty Szydło o podjęcie działań ograniczających czas ich pracy do 48 godzin tygodniowo (wraz z nadgodzinami), bez względu na miejsce pracy i formę zatrudnienia.

OZZL zwrócił się do premier z wnioskiem, by rząd bezzwłocznie przedstawił projekt ustawy, która ograniczy czas pracy lekarzy w Polsce, zgodnie z unijną dyrektywą o czasie pracy, maksymalnie do 48 godzin tygodniowo wraz z nadgodzinami, bez względu na liczbę miejsc pracy i formę zatrudnienia.

Zdaniem związku, ograniczenie powinno obejmować także lekarzy zatrudnionych na podstawie umowy cywilnoprawnej i lekarzy na kilku etatach.

- W ostatnich tygodniach byliśmy świadkami całej serii przypadków śmierci lekarzy podczas pełnienia przez nich dyżurów medycznych. Nie ma wątpliwości, że przyczyną tych tragedii było przepracowanie. Lekarze w Polsce pracują bowiem zdecydowanie za dużo i - w większości przypadków - są do tego zmuszani przez swoich pracodawców - wskazał OZZL.

Poprzedni rząd odrzucił podobny postulat uzasadniając,  że ograniczanie czasu pracy lekarzy byłoby brakiem poszanowania zasady swobody gospodarczej. OZZL liczy, że obecny rząd - zgodnie z deklaracjami - ograniczy lub wyeliminuje rynkowe zasady z publicznej ochrony zdrowia.

Podobał się artykuł? Podziel się!
SŁOWA KLUCZOWE
OZZL   czas pracy  

POLECAMY W SERWISACH