PARTNER PORTALU
partner portalu partner portalu

Lekarz dentysta wśród wyróżnionych nagrodą im. dr. Władysława Biegańskiego

jsz
08-04-2014, 07:50
Lekarz dentysta wśród wyróżnionych nagrodą im. dr. Władysława Biegańskiego Lekarz dentysta wśród wyróżnionych nagrodą im. dr. Władysława Biegańskiego (źródło: Wikipedia)
Prezydent Częstochowy po raz osiemnasty wręczył nagrody im. dr. Władysława Biegańskiego. Otrzymują je osoby za "wybitną i znaczącą działalność w ochronie zdrowia oraz szczególny charakter pracy na rzecz pacjenta".

Wyróżnienie otrzymał lekarz dentysta Lesław Rudziński, specjalista z zakresu chirurgii stomatologicznej oraz chirurgii szczękowej. Lesław Rudziński z częstochowską służbą zdrowia związany jest od 1986 r. Od 12 lat jest współwłaścicielem Specjalistycznej Przychodni Stomatologicznej przy ul. Andersena 1.

Lesław Rudziński zdobył nagrodę dzięki zaangażowaniu w pracę związaną z kształceniem i rozwojem specjalistów w zakresie stomatologii oraz wdrażaniu praktycznych norm etyki zawodowej w środowisku lekarskim, a także aktywną działalność na rzecz środowiska lekarskiego.

Rozdanie nagród odbyło się w filharmonii częstochowskiej . Wystąpił Zbigniew Wodecki z orkiestrą częstochowskich symfoników pod dyrekcją Adama Klocka.

Kandydatów do nagrody mogą zgłaszać m.in. miejscy radni, szefowie i pracownicy placówek ochrony zdrowia, działające na rzecz zdrowia stowarzyszenia, fundacje i inne organizacje, pacjenci. W tym roku zgłoszono 22 kandydatury: 9 lekarzy, 12 pielęgniarek, 1 farmaceutę. 

Podobał się artykuł? Podziel się!

POLECAMY W SERWISACH