PARTNERZY PORTALU
partner portalu partner portalu

Lekarz dentysta w Światowym Dniu Zdrowia

08-04-2013, 00:01
Lekarz dentysta w Światowym Dniu Zdrowia
Lekarz dentysta w Światowym Dniu Zdrowia
Lekarz dentysta ma niebagatelne zadanie w uzmysławianiu pacjentom zagrożeń wynikających z nadciśnienia tętniczego przypomniał Orlando Monteiro da Silva prezes FDI World Dental Federation, w związku z obchodami Światowego Dnia Zdrowia.

Każdego roku, 7 kwietnia, w rocznicę powstania Światowej Organizacji Zdrowia (WHO), obchodzony jest Światowy Dzień Zdrowia (World Health Day). W 2013 r. myślą przewodnią obchodów WHD była właśnie walka z nadciśnieniem tętniczym.

Przy tej okazji Orlando Monteiro da Silva poinformował, że nadciśnienie tętnicze dotyka co trzecią dorosłą osobę na świecie. Prezes FDI wskazał na przywilej jaki jest dany lekarzom dentystom. Do nich bowiem właśnie najczęściej trafiają pacjenci nie z konkretnymi dolegliwościami, ale w celu przeprowadzenia badania kontrolnego. - To znakomita okazja, żeby osobie przybyłej do gabinetu dentystycznego wskazać na zagrożenia wynikające z lekceważenia przewlekłego nadciśnienia tętniczego uważa Orlando Monteiro da Silva.

W jego opinii, to właśnie lekarze dentyści powinni namawiać każdego do przeprowadzenia badań, które mogłyby wykluczyć (lub potwierdzić) problemy z nadciśnieniem tętniczym. - Walka z tą dolegliwością była jednym z głównych tematów podczas obrad Annual World Dental Congress w 2012 r. przypomniał Orlando Monteiro da Silva. Chociaż to truizm, to nigdy za dużo tłumaczenia zależności pomiędzy zdrowymi zębami, a zdrowiem ogólnym człowieka.

Podobał się artykuł? Podziel się!
SŁOWA KLUCZOWE
newsDENT   FDI   Wydarzenia  

POLECAMY W SERWISACH