PARTNER PORTALU
partner portalu partner portalu

Laur Pacjenta dla lekarza dentysty?

27-11-2012, 05:03
Laur Pacjenta dla lekarza dentysty (foto sxc.hu)
Laur Pacjenta dla lekarza dentysty (foto sxc.hu)
Po niby obligatoryjnym wpisie do podmiotów prowadzących działalność gospodarczą, i wiążącym się z tym kosztem ok. 100 zł, do lekarza dentysty trafiają kolejne pisma sugerujące zapłatę - tym razem już 386 zł.

Każdy lekarz, który zechciałby w sposób pełnoprawny korzystać z certyfikatu Laur Pacjenta 2012 powinien wpłacić na konto kapituły 386 zł. W ocenie Naczelnej Rady Lekarskiej to kolejny przekręt, którego organizatorzy chcieliby się wzbogacić kosztem lekarzy.

Prezes NRL Maciej Hamankiewicz złożył do prokuratury zawiadomienie o podejrzeniu popełnienia przestępstwa przez firmę promującą Laur Pacjenta 2012. Nie koniec na tym. Szef NRL zwrócił się do prezesa Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów z wnioskiem o przeprowadzenie w tej sprawie postępowania wyjaśniającego, czy aby działania organizatorów nie stanowią praktyki naruszającej zbiorowe interesy konsumentów.

Firma Laur Pacjenta 2012" z siedzibą we Wrocławiu, funkcjonująca jako Biuro Plebiscytu lub Kapituła Ogólnopolskiego Plebiscytu Laur Pacjenta 2012, kieruje do lekarzy zawiadomienie o nadaniu im certyfikatu Laur Pacjenta 2012". Ale uwaga: pełnoprawne" używanie certyfikatu jest możliwe tylko po dokonaniu wpłaty w wysokości 386 zł. Wraz z zawiadomieniem przesyłany jest lekarzowi certyfikat zaufania pacjentów oraz druk wpłaty wystawiony na 386 zł.

Firma uczciwie informuje (o ile można w tym przypadku mówić o uczciwości), że pieniądze będą przekazane na rozwój zorganizowanej przez nią akcji (a więc wesprą samych organizatorów). Część pozyskanych środków trafić ma także do Fundacji dla Osób z Urazem Rdzenia Kręgowego. Jaka? To owiane jest tajemnicą.

Naczelna Izba Lekarska zaleca wszystkim lekarzom i lekarzom dentystom, którzy otrzymają podobną korespondencję, nieuiszczanie wskazanych w niej opłat, a w razie wątpliwości wskazuje na zasadność skontaktowania się z działem prawnym okręgowej izby lekarskiej.

NRL apeluje, aby lekarze, do których kierowane jest zawiadomienie, nie zgłaszali chęci udziału w plebiscycie i nie wyrażali formalnej zgody na uczestnictwo w tej formie plebiscycie.

Przypomnijmy, że nie tak dawno temu nowe spółki rejestrowane w Krajowym Rejestrze Sądowym masowo otrzymywały wezwania do uiszczenia opłaty za ogłoszenie wpisu do KRS w Internetowym Rejestrze Ogłoszeń Monitora Sądowego i Gospodarczego (IROMSIG) lub w Centralnym Rejestrze Ogłoszeń Monitora Sądowego i Gospodarczego (CROMSIG)", ale wówczas amatorzy łatwego zarobku wnosili o zdecydowanie mniejsze wpłaty zaledwie o 110 zł.

Jeszcze wcześniej do lekarzy inna firma kierowała żądanie uiszczenia opłat za umieszczenie rzekomego wpisu w tzw. Krajowym Rejestrze Informacji o Przedsiębiorcach.

Amatorzy łatwego zarobku nie próżnują.

Podobał się artykuł? Podziel się!
SŁOWA KLUCZOWE
newsDENT   oszuści   certyfikaty   Wydarzenia  

POLECAMY W SERWISACH