PARTNER PORTALU
partner portalu partner portalu

Lakowanie niezbędne dla zębów

jsz
24-02-2014, 07:49
Lakowanie niezbędne dla zębów Lakowanie niezbędne dla zębów (foto: freedigitalphotos)
O potrzebie szczepień ochronnych dzieci słyszał niemal każdy, nie każdy jednak jest przekonany o skuteczności tego typu działań. Podobnie jest z lakowaniem zębów.

Pilotażowym programem „Lakowanie niezbędne dla zębów", sygnowanym przez Arkonę i KolDental, objętych zostanie łącznie ok. 100 tys. dzieci ze szkół na terenie całej Polski. Akcja trwa nieprzerwanie od wiosny 2013 r. W pierwszym etapie tego projektu wzięło udział ok. 25 tys. uczniów z 50 szkół.

Akcję tę kontynuuje do końca lutego 2014 r. gabinet Hadent z Otwocka. Na stronie internetowej Hadentu można przeczytać: Zapraszamy dzieci i młodzież, którym wyrzynają się zęby trzonowe na bezpłatny przegląd zębów połączony z zabiegiem lakowania.

Tydzień temu (połowa lutego 2014 r.) taką samą akcję zakończył wrocławski gabinet dentystyczny mf dent Stomatologia.

W związku ze wzrostem liczby chorób zębopochodnych zespół Smile Dental Studio Gabinety Stomatologiczne w Biskupicach Wlkp. zorganizował bezpłatną ofertę dentystyczną dla dzieci w wieku od 4 do 8 lat polegającą na lakowaniu zębów.

Podobną profilaktykę prowadził dla dzieci ze Skórzewa i okolic gabinet w Skórzewie (do 15 stycznia 2014 r.). Bezpłatny przegląd zębów gratis.
W taki oto sposób do profilaktycznej akcji zachęca Przychodnia Stomatologii Dziecięcej i Rodzinnej Wiewiór "K" w Gdyni i Gdańsku. Szczególną troską przychodnia otacza dzieci - nawet te najmłodsze.

Program lakowania zębów dzieci w wieku przedszkolnym i szkolnym pod nazwą „Lakowanie niezbędne dla zębów" prowadził także Gabinet stomatologiczny "PERFEKT" z Radomska.

Każdy z gabinetów stomatologicznych wziąć może jeszcze udział w takiej akcji.

Tak oto lakowanie zachwalają lekarze dentyści:
- zmniejsza ryzyko wystąpienia próchnicy nawet o 90 proc.;
- eliminuje możliwość rozwoju próchnicy w trudno dostępnych miejscach;
- nadaje zębom gładką powierzchnię, umożliwia łatwiejszą higienę jamy ustnej.

Podobał się artykuł? Podziel się!

POLECAMY W SERWISACH