PARTNERZY PORTALU
partner portalu partner portalu

Kwesta na cmentarzach na przenośny sprzęt stomatologiczny dla hospicjum

ms
03-11-2017, 08:30
Kwesta na cmentarzach na przenośny sprzęt stomatologiczny dla hospicjum Fundacja Hospicyjna zbiera na przenośny sprzęt stomatologiczny (foto: pixabay)
Anna Janowicz prezes Fundacji Hospicyjnej marzy o przenośnym sprzęcie dla lekarzy stomatologów, dzięki któremu można by leczyć zęby małych pacjentów przebywających pod opieką domowego hospicjum dziecięcego.

Urzeczywistnieniu tych szlachetnych marzeń służy akcja zbiórki pieniędzy na cmentarzach Gdańska. Podstawowy zestaw, niezbędny dentyście leczącemu dzieci w hospicjum kosztuje ok. 37 tys. zł, tymczasem na ten cel uzbierano zaledwie 7 tys. zł.

Warto pamiętać, że wolontariusze kwestują (akcja trwa od 28 października do 4 listopada) nie tylko na sprzęt stomatologiczny, bowiem hospicjum potrzeb ma wiele.

500 wolontariuszy w żółtych koszulkach (uczniów szkół podstawowych i ponadpodstawowych w Gdańsku) zostało wspartych przez m.in.: Pawła Adamowicza prezydenta Gdańska, Macieja “Glebę” Florka, Darka Michalczewskiego, Adama Korola, Małgorzatę Chmiel, Andrzeja Kowalczysa. Kwestujący pojawili się na cmentarzach: Łostowickim, Garnizonowym, Oliwskim, Srebrzysku, w Nowym Porcie i w Nowej Karczmie, w Straszynie oraz na dwóch cmentarzach w Pruszczu Gdańskim.

Hospicjum dostaje z NFZ zbyt małe środki na pokrycie podstawowych potrzeb podopiecznych wymagających opieki medycznej i psychologicznej. Dużą część wydatków muszą pokryć sponsorzy i darczyńcy.

- W 2016 r., dzięki kweście w listopadowe dni uzbieraliśmy 90 tys. zł - mówi Anna Janowicz prezes Fundacji Hospicyjnej.

Więcej: gdansk.pl

Podobał się artykuł? Podziel się!
SŁOWA KLUCZOWE
wolontariat  

POLECAMY W SERWISACH