PARTNERZY PORTALU
partner portalu partner portalu

Kurów: po 50 latach nie będzie już gabinetu szkolnego

ms
24-07-2017, 12:41
Kurów: po 50 latach nie będzie już gabinetu szkolnego Znika kolejny gabinet stomatologiczny (foto: pixabay)
Gabinet stomatologiczny w szkole podstawowej przy ul. Lubelskiej w Kurowie zostanie zlikwidowany, bo nie znalazł się wśród placówek, które uzyskały kontraktowanie w ramach konkursów organizowanych przez NFZ.

Ta drastyczna zmiana nastąpiła po 50 latach pracy w murach szkoły, którą realizował SPZOZ w Kurowie. Co to oznacza? Likwidację stanowisk pracy, pół etatu straci lekarz dentysta oraz pomoc stomatologiczna (ma zostać zatrudniona przez gabinet prywatny), natomiast wyposażenie szkolnego gabinetu, ufundowane m.in. przez gminę, prawdopodobnie zostanie przeniesione do przychodni przy ul. Lubelskiej 14.

Katarzyna Żurkowska, dyrektor SP ZOZ w Kurowie tak oceniła powstałą sytuację: Byłyśmy pewne, że dostaniemy kontrakt, bo nawet środki masowego przekazu mówiły o tym, że gabinety szkolne będą priorytetem. Okazało się jednak, że można było za nie otrzymać tylko dwa dodatkowe punkty w łącznej ocenie.

Zdaniem rzeczniczki NFZ w Lublinie Małgorzaty Bartoszek komisja konkursowa zapewniła równe traktowanie wszystkich świadczeniodawców. Okazuje się, że oferta SP ZOZ w Kurowie nie otrzymała punktów za ciągłość i kompleksowość (zakład mógł otrzymać w sumie dodatkowe 12 pkt.). Stałoby się tak, gdyby wcześniej podmiot ten realizował świadczenia ogólnostomatologiczne oraz usługi w zakresie ortodoncji dla dzieci.

Nowe kontrakty podpisane z NFZ realizowane będą przez SP ZOZ (tylko w przychodni) oraz przez prywatny gabinet Dental-Studio (przy ul. Głowackiego). Tam także będą mogły leczyć się dzieci.

- Rodzice po prostu będą musieli przyzwyczaić się do tego, że z dzieckiem, po pracy, trzeba będzie pójść do gabinetu dentystycznego – mówi Stanisław Wójcicki, wójt gminy Kurów.

Część radnych wydała specjalne stanowisko, wyrażając sprzeciw wobec decyzji NFZ, która doprowadzi do zamknięcia szkolnego gabinetu. O pomoc w jego przywróceniu radni zwrócili się do wojewody lubelskiego, Przemysława Czarnka.

Podobał się artykuł? Podziel się!
SŁOWA KLUCZOWE
OW NFZ w Lublinie   dentysta w szkole  

POLECAMY W SERWISACH