• jobDent jobDENT
  giełda pracy

  najnowsze oferty pracy

  Szukam pracy

 • kursDent kursDENT
  szukaj szkoleń

  najnowsze oferty szkoleń

PARTNERZY PORTALU
partner portalu partner portalu

Kuratorzy oświaty namawiają na „Dzieciństwo bez próchnicy"

ms
03-10-2014, 07:58
Kuratorzy oświaty namawiają na „Dzieciństwo bez próchnicy Kuratorzy oświaty o "Dzieciństwie bez próchnicy" (foto: sxc.hu)
Mazowiecki Kurator Oświaty namawia dyrektorów przedszkoli województwa mazowieckiego do udziału w projekcie „Dzieciństwo bez próchnicy", wyznaczając czas na zgłoszenia do 31 października 2014 r.

Karol Semik, mazowiecki kurator oświaty na prośbę Ministerstwa Edukacji Narodowej zaapelował do dyrektorów przedszkoli województwa mazowieckiego, aby kierowane przez nich placówki wzięły udział w projekcie „Dzieciństwo bez próchnicy", realizowanym przez Uniwersytet Medyczny im. Karola Marcinkowskiego w Poznaniu w partnerstwie z ośmioma innymi uczelniami medycznymi.

Karol Semik poinstruował dyrektorów, że w ramach projektu promowane będą zachowania prozdrowotne oraz profilaktyka chorób jamy ustnej u dzieci. W oficjalnym piśmie czytamy, że ta niezwykle cenna inicjatywa ma na celu ograniczenie występowania próchnicy zębów u dzieci, czemu ma służyć ogólnopolska kampania edukacyjna. Projekt jest skierowany do dzieci w wieku do 5 lat i ich rodziców oraz nauczycieli przedszkoli. Przedszkola, które zdecydują się na udział w projekcie, otrzymają atrakcyjne pakiety edukacyjne niezbędne do prowadzenia zajęć z najmłodszymi.

Nauczyciele zdobędą wiedzę i praktyczne umiejętności, które pomogą im urozmaicić prowadzone przez siebie zajęcia. Z kolei rodzice i dzieci dowiedzą się w jaki sposób prawidłowo dbać o zęby, otrzymają także szereg materiałów edukacyjnych.

Mazowiecki Kurator Oświaty wyjaśnia, że projekt wspiera Ministerstwo Edukacji Narodowej, które od lat współpracuje z Ministerstwem Zdrowia w zakresie promocji zdrowego stylu życia. Celem projektu „Dzieciństwo bez próchnicy", który potrwa do końca 2016 roku, jest trwała zmiana nawyków związanych z higieną jamy ustnej, co w przyszłości powinno przyczynić się do poprawy zdrowia dzieci i młodzieży.

Podobny apel wystosował kurator oświaty w Katowicach.

Podobał się artykuł? Podziel się!

POLECAMY W SERWISACH