PARTNERZY PORTALU
partner portalu partner portalu

Kto zwyciężył w przetargu na realizację programu profilaktyki próchnicy w gminie Dobroń

ms
29-08-2014, 07:46
Kto zwyciężył w przetargu na realizację programu profilaktyki próchnicy w gminie Dobroń Szkoła w Dobroniu (źródło: Google Maps)
Nadszedł czas rozstrzygnięć. Wybrany został wykonawca, zaakceptowanego przez Agencję Oceny Technologii Medycznych, programu profilaktyki próchnicy dla dzieci w wieku 8-12 lat z terenu gminy Dobroń (woj. łódzkie). W konkursie wygrał każdy kto w nim wziął udział.

Komisja Konkursowa w sprawie wyboru realizatora programu zdrowotnego finansowanego przez Gminę Dobroń Program profilaktyki próchnicy dla dzieci w wieku 8-12 lat z terenu gminy Dobroń na jego realizację wybrała Martę Pawlik - Mencel, przyjmującą w Dobroniu, przy ul Jodłowej 15. Była to jedyna oferta nadesłana w konkursie.

Zaplanowano, że akcja profilaktyczna trwać będzie do 30 listopada 2014 r. Skorzystać z niego może 362 dzieci. Gmina przeznaczyła na profilaktykę próchnicy 18 tys. zł, a zatem statystycznie ujmując profilaktyka jednego dziecka kosztować będzie ok. 50 zł.

Ustalono, że szacunkowy koszt jednostkowy (maksymalny) za poszczególne świadczenia zdrowotne w ramach programu może wynosić:
- profilaktyczne badanie stomatologiczne - 20,16 zł,
- profilaktyczne lakowanie zębów - 30 zł za lakowanie 1 zęba,
- uzupełnienie braków położonego laku u dzieci, które miały wykonany ten zabieg wcześniej - 15 zł.

Liczba i rodzaj poszczególnych zabiegów wykonanych u jednego uczestnika programu będzie uzależniona od przeprowadzonej diagnozy podczas profilaktycznego badania stomatologicznego. Zakłada się, że w badaniu profilaktycznym udział wezmą prawie wszystkie dzieci w wieku 8-12 lat z terenu gminy Dobroń.

Zapowiadana jest ocena realizacji programu. Określone mają być:
- liczba dzieci, u których wykonano profilaktyczne badania stomatologiczne,
- liczba dzieci, u których zdiagnozowano próchnicę,
- liczba dzieci, u których wykonano zabieg lakowania,
- liczba dzieci, u których wykonano zabieg uzupełnienia braków położonego laku,
- liczba dzieci skierowanych na dalsze leczenie stomatologiczne.

Podobał się artykuł? Podziel się!

POLECAMY W SERWISACH