PARTNERZY PORTALU
partner portalu partner portalu

Kto wymyślił dentobusy?

ms
23-01-2018, 07:29
Kto wymyślił dentobusy? Dentobusy (foto: MZ)
Idea uruchomienia dentobusów rozgrzewa głowy polityków. Ostatnio do wymyślenia idei uruchomienia mobilnych gabinetów dentystycznych przyznała się posłanka PO Henryka Krzywonos.

Jak doszło do powstania koncepcji uruchomienia systemu opieki stomatologicznej w oparciu o prace lekarzy dentystów podróżujących po Polsce w dentobusach? O tym mówi Henryka Krzywonos.

- Byłam kiedyś na akcji z dentystką, panią Kiworkową z Warszawy. Poprosiła mnie, żebym pojechała z nią tramwajem. Do tego tramwaju wsiadali rodzice z dziećmi i ona im robiła przegląd zębów. Próchnica była taka, że się w głowie nie mieści. Nakręcona tą akcją napisałam potem interpelację z propozycją, by znaleźć pieniądze na dentobusy w gminach. I dostałam odpowiedź od rządu PiS, że nic z tego nie będzie. Jakież było moje zdziwienie, gdy po pół roku okazało się, że te dentobusy jednak będą, i to od razu 16. I niby wymyślił to PiS – tak opisywała sytuację Henryka Krzywonos podczas spotkania z mieszkańcami Olsztyna (przed wyborami samorządowymi).

Więcej: olsztyn.wyborcza.pl

Podobał się artykuł? Podziel się!
SŁOWA KLUCZOWE
stomatologia dziecięca   dentysta w szkole   dentobus  

POLECAMY W SERWISACH