PARTNERZY PORTALU
partner portalu partner portalu

Kto pokryje koszt opłaty franczyzowej za kongres FDI w Poznaniu

ms
30-06-2015, 12:11
Kto pokryje koszt opłaty franczyzowej za kongres  FDI w Poznaniu Pieniądze na FDI Annual World Dental Congress (foto: pixabay)
FDI Annual World Dental Congress w Poznaniu w 2016 r. to prestiż dla polskiej branży stomatologicznej, głównie dla reprezentantów środowiska naukowego. Nie uciekniemy jednak od pytań o koszty organizacji tego przedsięwzięcia.

Lek. dent. Andrzej Cisło, wiceprezes WIL, przewodniczący KS WIL stawia na stronie autonomia-dent.pl kilka pytań i wniosków. Część z nich, już na wstępie, zawieszonych zostało w przestrzeni, bo autor wątpi w reakcję reprezentantów środowiska.

Andrzej Cisło sugeruje, że objęta klauzulą poufności kwota opłaty franczyzowej przekracza 1 mln EUR. Znaczącą część obciążenia bierze na siebie firma Exactus, organizator poznańskich targów CEDE, w ramach których, albo raczej zamiast których w 2016 r. odbędzie się w Poznaniu FDI Annual World Dental Congress.

- Spółka ta zapewne odegra zasadniczą rolę jako poręczyciel kwoty ok. 1 mln zł, którą Polskie Towarzystwo Stomatologiczne chce do jesieni 2016 r. pożyczyć od NIL, z przeznaczeniem na uregulowanie opłaty franczyzowej właśnie – informuje Andrzej Cisło.

O jakie pieniądze chodzi ? Ponoć o ok. 1 mln zł (połowa z 450 tys. CHF, o jakie w styczniu 2015 r. Polskie Towarzystwo Stomatologiczne występowało do NRL). Komisja Stomatologiczna NRL jest za pożyczką (infoDENT24.pl pisał o tej decyzji).

Andrzej Cisło, komentując propozycję wykorzystania kongresu FDI do zaprezentowania polskiej stomatologii nie tylko od strony naukowej, ale i samorządowej,  postawił przewrotną propozycję „proponuję abyśmy - jak to na kongresach - wnieśli coś do dorobku wiedzy samorządowej w stomatologii światowej i omówili unikalną na skalę światową konstrukcję izby dwóch zawodów ze szczególnym uwzględnieniem poszanowania praw obywatelskich grupy pozostającej w takim układzie w mniejszości . Zaproponowałem nawet siebie jako wykładowcę”.

źródło: autonomia-dent.pl

Przypomnijmy, że Kongres FDI będzie miał charakter naukowo-szkoleniowy. Przez cztery dni uczestnicy wydarzenia poznają nowatorskie techniki leczenia oraz nowości z zakresu diagnostyki i terapii.

Jak podkreślają organizatorzy, kongres będzie miał ogromne znaczenie dla promocji polskiej nauki na świecie. - Zaproszeni zostaną najlepsi wykładowcy z całego świata. Polska będzie odpowiedzialna za 25 procent programu kongresu. - Chcemy wypromować nie tyko naszych stomatologów, ale i wiodących naukowców zajmujących się medycyną – zapewniała wiceprezydent PTS prof. Honorata Shaw.

Światowy Doroczny Kongres Stomatologiczny FDI (FDI Annual World Dental Congress) odbędzie się od 7 do 10 września 2016 r.

Podobał się artykuł? Podziel się!

POLECAMY W SERWISACH