PARTNER PORTALU
partner portalu partner portalu

Kraków: są pieniążki na leczenie próchnicy u dzieci niepełnosprawnych

ms
02-05-2014, 07:39
Kraków: są pieniążki na leczenie próchnicy u dzieci niepełnosprawnych Kraków: są pieniążki na leczenie próchnicy u dzieci niepełnosprawnych (źródło: Google Maps)
Pieniążki to w tym przypadku uzasadnione zdrobnienie, bo środki finansowe będą wyjątkowo drobne. Kilka krakowskich dzielnic zdecydowało się na dofinansowanie badań profilaktycznych dla mieszkańców miasta. W sumie projekt pochłonie w 2014 r. 140 tys. zł.

Najwięcej pieniędzy chce na ten cel przeznaczyć Stare Miasto. Dzielnica zarezerwowała 32 tys. zł m.in. na leczenie próchnicy u dzieci niepełnosprawnych. Międzu innymi gdyż projekt ten musi podzielić się pieniędzmi z trzema innymi programami: szczepień przeciw grypie dla osób po 65. roku życia, profilaktykę wad postawy u uczniów, na terapię dzieci dotkniętych autyzmem. Dzieląc po równo na leczenie próchnicy przypaść może co najwyżej 8 tys. zł.

Stare Miasto chce sfinansować badania profilaktyczne próchnicy, gdyż radni tej dzielnicy wiedzą, ze dzieci niepełnosprawne mają szczególnie utrudniony dostęp do dentysty, chociaż twierdzą, że nie wiele lepiej mają inne dzieci. W szkołach bowiem trudno o stomatologów, dlatego wszystkie dzieci mają coraz większe problemy z zębami.

Takie same jak Stare Miasto programy profilaktyczne uruchomione będą w dzielnicy Grzegórzki. Pozostałe dzielnice Krakowa nie znalazły pieniędzy na stomatologię, sześć z nich realizuje inne cele prozdrowotne.

Podobał się artykuł? Podziel się!

POLECAMY W SERWISACH