PARTNERZY PORTALU
partner portalu partner portalu

Kraków: możliwości są, a dentystów w szkołach nie ma

ms
20-09-2016, 10:54
Kraków: możliwości są, a dentystów w szkołach nie ma Kraków czeka na gabinety dentystyczne w szkołach (foto: pixabay)
Władze Krakowa z miłą chęcią widziałyby gabinety dentystyczne w szkołach, to jednak za mało, aby takie gabinety zaczęły funkcjonować.

To co proponuje Ministerstwo Zdrowia i NFZ wystarczyło, aby z początkiem nowego roku szkolnego w trzech spośród 328 szkół w Krakowie zaczęły funkcjonować szkolne gabinety dentystyczne.

Michał Marszałek, dyrektor z Biura Ds. Ochrony Zdrowia Urzędu Miasta Krakowa twierdzi, że kwestia finansowania szkolnych gabinetów dentystycznych wciąż stanowi nierozwiązany problem.

Od września 2016 r. zaledwie w trzech krakowskich szkołach zaczęły działać gabinety dentystyczne (w XXX LO oraz w dwóch szkołach specjalnych, w tym przy ul. Tynieckiej dla uczniów niewidomych i słabowidzących).

Michał Marszałek analizuje problem, dlaczego podmioty medycznie nie występują do szkół z propozycją uruchomienia gabinetu dentystycznego, bo urząd miasta nie robi żadnych problemów.

Wniosek można wysnuć już teraz, a mianowicie samo nierobienie problemów to za mało, aby osiągnąć cel.

Urząd Miasta Krakowa zapowiada, że w najbliższych tygodniach dokona diagnozy barier.

Radna Teodozja Maliszewska, była dyrektorka Szkoły Podstawowej nr 68, przypomniała, że w wielu szkołach stoją opuszczone gabinety dentystyczne. W krakowskich szkołach jest 40 wyposażonych gabinetów, z czego działa 29.

Więcej: lovekrakow.pl

Podobał się artykuł? Podziel się!
SŁOWA KLUCZOWE
dentysta w szkole  

POLECAMY W SERWISACH