• jobDent jobDENT
  giełda pracy

  najnowsze oferty pracy

  Szukam pracy

 • kursDent kursDENT
  szukaj szkoleń

  najnowsze oferty szkoleń

PARTNERZY PORTALU
partner portalu partner portalu

Krakdent: targi stomatologiczne, targami przyszłości?

ms
11-03-2016, 12:11
Krakdent: targi stomatologiczne, targami przyszłości? Grażyna Grabowska, prezes zarządu Targi w Krakowie (foto: archiwum)
Czy wobec wszechobecnej siły internetu, pozwalającej na komunikowanie się każdego z każdym i to o dowolnej porze dnia i nocy - pojawia się zagrożenie dla formuły targów branżowych, takich jak Krakdent? O tym czym są obecnie i czym będą w najbliższej przyszłości duże imprezy targowe infoDENT24.pl rozmawia z Grażyną Grabowską, prezesem Targów w Krakowie.

Mirosław Stańczyk, infoDENT24.pl: Okazuje się, że pomimo globalnej wioski, jakim stał się świat nam współczesny,  formuła imprez targowych wciąż jest żywa. Świadczy o tym fakt, że podczas Krakdent 2015 wystawiało się 336 wystawców, a w trakcie Krakdent 2016 już niemal 400.
Grażyna Grabowska, prezes Targów w Krakowie: Zgadzam się, że obecnie od wszelkich informacji o ofercie handlowej, mogącej szczególnie zainteresować lekarza dentystę, dzieli go jedno kliknięcie w klawiaturę komputera. Nowe technologie nie rozwiązują jednak wszelkich potrzeb człowieka. Przykładem niech będzie nasza rozmowa. W zasadzie moglibyśmy skomunikować się elektronicznie, ale jednak siedzimy razem, rozmowa nie jest reżyserowana, obserwujemy nasze reakcje. Podobnie jest w relacjach wystawca – gość targów. Słowa to niewielka część istotnych komunikatów, wysyłanych przez kontaktujące się osoby. Nie sposób przecenić relacji, które tworzą się podczas osobistych kontaktów. ,

Myśląc o kupnie sprzętu, nieraz bardzo drogiego, mało kto zadowala się bezimiennymi informacjami handlowymi. Ważne są dziesiątki pytań, a dokładnie odpowiedzi na nie, które podczas takich imprez targowych jak Krakdent, lekarz dentysta może uzyskać niejako z pierwszej ręki, nierzadko od przedstawicieli producenta.

infoDENT24.pl: Zależności te nie wyjaśniają jednak 20-procentowej dynamiki liczby wystawców, licząc rok do roku. Czy na taką progresję miał wpływ fakt, że Krakdent w ubiegły roku zadebiutował w nowoczesnym centrum wystawienniczym Expo Kraków przy ulicy Galicyjskiej. Dla wielu ubiegłoroczny rekonesans wypadł widocznie znakomicie.
Grażyna Grabowska: To część prawdy. Faktem jest, że wielu wystawców zachowało w życzliwej pamięci to, co Krakdent zaoferował im w 2015 r. Nowoczesna infrastruktura, przestronne hale wystawowe, klimatyzowane sale konferencyjne, bogate zaplecze socjalne - sprawiają, że znaleźliśmy się bardzo blisko światowych liderów funkcjonujących w branży wystawienniczej. Globalna wioska, o której pan wspomniał, sprawa, że wielu lekarzy dentystów często uczestniczy w podobnych wydarzeniach w krajach o najwyższym poziomie rozwoju gospodarczego. Tą miarą oceniani jesteśmy nie tylko przez stomatologów ale także przez wystawców. Wszyscy domagają się standardów, do których przywykli podczas zagranicznych, tak zwanych topowych imprez stomatologicznych . Śmiem twierdzić, że pod tym względem Targi w Krakowie nie mają się czego wstydzić.

Uważam jednak, że znakomita frekwencja podczas Krakdent 2016 nie jest tylko pochodną doskonałej infrastruktury. Nie zapominajmy, że w 2016 r. nie odbędą się targi CEDE. Część wystawców nie chce lub nie może uczestniczyć w kongresie FDI, który zastąpi we wrześniu coroczne targi w Poznaniu. Z tego względu część uczestników branży skoncentrowała baczniejszą uwagę na to co się dzieje podczas targów Krakdent. Oczywiście liczymy, że znakomita większość naszych tegorocznych partnerów przekona się, że warto wrócić do Krakowa za rok.

SŁOWA KLUCZOWE
Grażyna Grabowska   KRAKDENT   Targi w Krakowie  

POLECAMY W SERWISACH