PARTNERZY PORTALU
partner portalu partner portalu

Koszalin: zbadali zęby dzieciom w centrum kultury

GS24.pl/szaft
04-06-2014, 11:15
Koszalin: zbadali zęby dzieciom w centrum kultury Zbadają zęby dzieciom w centrum kultury. Na zdjęciu logo CK 105 (źródło. wikipedia.org)
Ponad 600 7-latków wzięło udział w badaniu stomatologicznym, które przeprowadzono w środę (4 czerwca) w Centrum Kultury 105 w Koszalinie.
Akcja edukacyjno - informacyjna poświęcona higienie jamy ustnej oraz profilaktyce wśród najmłodszych jest organizowana po raz drugi przez koszalińskich lekarzy dentystów: Annę Jedlińską, Małgorzatę Idec, Bożenę Mikulską i Iwonę Rams.

Spotkanie zorganizowano w dwóch grupach (o godz. 9 i 11) - dzieci dowiedzieli się: jak dbać o zdrowie, jak zapobiegać próchnicy, dlaczego warto mieć ładny uśmiech.

Na najmłodszych czekały konkursy z nagrodami i dobra zabawa z klaunami. Patronat nad akcją objął koszaliński oddział Polskiego Towarzystwa Stomatologicznego.

Centrum Kultury 105 w Koszalinie zostało powołane 1 stycznia 1976 r. Początkowo struktura organizacyjna była skromna, obecnie CK 105 jest prężnie działającą jednostką kulturalną. Szerokie pole działania instytucji obejmuje realizację i prezentację projektów artystycznych, pracę warsztatową oraz działania w zakresie edukacji i upowszechniania kultury. Jak widać profilaktyki stomatologicznej również.  

Więcej na www.gk24.pl

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

POLECAMY W SERWISACH