• jobDent jobDENT
  giełda pracy

  najnowsze oferty pracy

  Szukam pracy

 • kursDent kursDENT
  szukaj szkoleń

  najnowsze oferty szkoleń

PARTNERZY PORTALU
partner portalu partner portalu

Koszalin: Krótka radość z doraźnej pomocy dentystycznej

ms
04-07-2016, 11:36
Koszalin: Krótka radość z doraźnej pomocy dentystycznej Koszalin nocą bez stomatologa na NFZ (foto: pixabay)
Po latach posuchy znalazł się chętny do realizowania na terenie Koszalina kontraktu w zakresie nocnej i weekendowej pomocy stomatologicznej. Radość trwała niedługo, gdyż lekarz dentysta szybko zrezygnował z wypełniania kontraktu. Nietrudno dociec dlaczego.

Zachodniopomorski Oddział Narodowego Funduszu Zdrowia latami nie mógł znaleźć chętnego do realizowania kontraktu. Problem był tym większy, iż na terenie Koszalina nocą, ani w weekendy nie było komu zająć się pacjentem i to nie tylko w ramach NFZ, ale także w formule komercyjnej. Radość była tym większa, że w końcu znalazł się chętny, który podpisał kontrakt z publicznym płatnikiem.

Dentysta szybko zredukował swój zapał do leczenia ludzi nocą. Powód ten co zawsze. W nocnej porze do gabinetu przychodziły osoby nie zawsze trzeźwe, a w zasadzie najczęściej pod wpływem alkoholu. Zatrudnianie ochrony przez dentystę, prowadzącego prywatną praktykę, w zasadzie kończy rozmowy o efektywności ekonomicznej leczenia pacjentów w oparciu o kontrakt z NFZ.

Druga przyczyna też jest znana. Większość pacjentów traktuje doraźną pomoc, jako okazję do wyleczenia zębów bezpłatnie i bez kolejki. Oczywiście przy ryczałtowym rozliczeniu świadczeń, im więcej chętnych na zaawansowane leczenie, tym mniejszy zysk dla dentysty. Zysk z reguły jest niewielki, zatem szybko przemienia się on w stratę.

Po dość sprawnym podliczeniu za i przeciw jedyny świadczeniodawca w Koszalinie zrezygnował z realizowania doraźnej pomocy stomatologicznej.

Czytaj więcej: gk24.pl

Podobał się artykuł? Podziel się!

POLECAMY W SERWISACH