PARTNERZY PORTALU
partner portalu partner portalu

Kontrakty na stomatologię dziecięcą: będą wyższe wyceny, ale..

js
18-03-2016, 10:30
Kontrakty na stomatologię dziecięcą: będą wyższe wyceny, ale.. Będzie wyższa wycena świadczeń (foto: pixabay)
- Trwają prace nad tym, aby dentystów zachęcać finansowo i administracyjnie do opieki nad dziećmi – poinformował Andrzej Jacyna, p.o. prezesa NFZ.

To daje nadzieję, tak jak nadzieję niosła zmiana zasad punktowania świadczeniodawców prowadzących gabinety dentystyczne w szkołach i mających podpisane umowy o współpracy z dyrekcją szkoły. Efekt – jak na razie – jest niewielki. Spośród 8,9 tys. lecznic dentystycznych, mających podpisany kontrakt z NFZ, ok. 5 proc. zlokalizowanych jest w placówkach szkolnych. Od wprowadzenia przepisów, promujących obecność dentysty w szkole, odsetek ten w skali kraju wzrósł zaledwie o 0,3 proc. (28 placówek).

Najwięcej gabinetów stomatologicznych w szkołach funkcjonuje w woj. lubelskim (176) i w woj. kujawsko-pomorskie (68), ale taka sytuacja trwa od dawna i nie jest związana z wprowadzeniem nowych przepisów. W oby przypadkach status quo jest sukcesem, gdyż w Krakowie pięć lat temu działało 70 szkolnych gabinetów dentystycznych, a teraz jest ich bez mała czterokrotnie mniej.

Więcej: dziennik.pl

Podobał się artykuł? Podziel się!

POLECAMY W SERWISACH