• jobDent jobDENT
  giełda pracy

  najnowsze oferty pracy

  Szukam pracy

 • kursDent kursDENT
  szukaj szkoleń

  najnowsze oferty szkoleń

PARTNERZY PORTALU
partner portalu partner portalu

Kontraktowanie usług stomatologicznych tuż tuż

ms
10-02-2017, 08:02
Kontraktowanie usług stomatologicznych tuż tuż Czas na kontraktowanie usług stomatologicznych (foto: pixabay)
Wielkopolski OW NFZ informuje, że najprawdopodobniej w ostatnim tygodniu lutego 2017 r. ogłosi postępowania konkursowe na minimum trzyletnie umowy, rozpoczynające się od 1 lipca 2017 r.

To wiadomość przekazana przedstawicielom Wielkopolskiej Izby Lekarskiej podczas spotkania z dyrekcją Wielkopolskiego OW NFZ.

WOW planuje:
-  podtrzymanie schematu kontraktowania z wymiarem etatu przeliczeniowego w wysokości 12-tys. pkt.;
- kontraktowanie - jak w latach ubiegłych - umów na cały, ¾ i ½ etatu (12; 9 i 6 tys. pkt.);
- podtrzymanie cen oczekiwanych na dotychczasowym poziomie (delegacja WIL postulowała zwiększenie wyceny).

Delegacja WIL:
- po raz kolejny wskazała, że obowiązujące rozporządzenie ministra zdrowia w sprawie kryteriów wyboru ofert jest niejasne, a poza tym w dużej części kreuje punktację rankingującą za kryteria nie mające wiele wspólnego z jakością, dostępnością czy kompleksowością usług (dyrekcja WOW poinformował o zobowiązaniu podjętym przez Ministerstwo Zdrowia, a dotyczącym udzielenia jednolitej wykładni  niejasnych zapisów);
- zaapelowała do dyrekcji WOW o przyjęcie zasad oceny, zgodnie z którymi odrzucenie oferty z powodu nieprawdziwych danych ograniczone byłoby tylko do prób ewidentnego i świadomego wprowadzenia komisji konkursowej w błąd (WOW planuje zorganizowanie spotkania informacyjnego dla oferentów i dopiero po tym spotkaniu nastąpi ogłoszenie postępowań).

Komisja Stomatologiczna ORL WIL zapowiada, że 10 lutego sporządzi  wykaz kryteriów rankingowych, których interpretacja przysporzyć może najwięcej trudności.

Więcej: WIL

Podobał się artykuł? Podziel się!

POLECAMY W SERWISACH