PARTNERZY PORTALU
partner portalu partner portalu

Kongres FDI w Madrycie: co w planach?

kan
15-12-2016, 18:15
Kongres FDI w Madrycie: co w planach? Kongres FDI w Madrycie zapowiada się ciekawie
Co powinien zawierać dobry abstrakt pracy przesłanej na kongres? O czym będzie można posłuchać na dorocznym kongresie FDI w Madrycie w 2017 r.? Dr Jürgen Fedderwitz, wiceprzewodniczący komitetu naukowego FDI zdradza zarysy programu naukowego kongresu.

W opinii dr. Jürgena Fedderwitza nauka, a szczególnie stomatologia, jest dyscypliną międzynarodową, toteż  coroczny światowy kongres FDI to niezwykła okazja do poznania problemów stomatologicznych w różnych aspektach. Spotkanie będzie platformą wymiany informacji, miejscem dyskusji o postępach w diagnostyce i leczeniu. 

Kształcenie po dyplomie to etyczny obowiązek każdego dentysty i podstawa dobrej jakości w stomatologii, podkreśla dr Fedderwitz. Każdy kongres dostarcza informacji o najnowszych osiągnięciach, więc uczestnicy mogą poprawić jakość świadczonych usług, ale także, co nie mniej ważne, bezpieczeństwo pacjenta.

Na co zwrócić uwagę pisząc abstrakt  na kongres? 
W mojej opinii dobry abstrakt powinien dostarczać poglądowych danych dotyczących tematu, opis naukowych założeń pracy i podsumowanie korzyści, jakie mogą płynąć z niej dla pacjenta - mówi dr Fedderwitz.  

Jakich nowości można się spodziewać w Madrycie?
Prelegenci z całego świata przedstawią naukowe nowości z dziedziny diagnostyki, leczenia i oczywiście  nowych materiałów stomatologicznych. Dr Fedderwitz spodziewa się wiele po wykładzie na temat podawanej donosowo tetrakainy z oksymetazoliną. Istnieje duża szansa, że środek ten stanie się przełomem w znieczulaniu dzieci.

Specjalne sesje będą poświęcone materiałom stomatologicznym, stomatologii cyfrowej i patologii jamy ustnej. Planowane są także specjalne sympozja na temat leczenia dzieci i młodzieży, protetyki oraz potrzebie zwiększania bezpieczeństwa pacjentów w klinikach dentystycznych. Możliwe, że odbędzie się także sesja poświęcona nowej definicji zdrowia jamy ustnej. To szczególnie ważny problem z punktu widzenia pacjenta, rośnie zachorowalność na raka, więc dentyści nie powinni tej sesji opuścić.

Więcej: fdiworldental.org

Podobał się artykuł? Podziel się!
SŁOWA KLUCZOWE
dentysta   Kongres FDI   FDI  

POLECAMY W SERWISACH