PARTNER PORTALU
partner portalu partner portalu

Kongres FDI 2016 – w Poznaniu liczą, że weźmie w nim udział 12 tys. stomatologów

PAP/rynekzdrowia.pl/ŁS
16-06-2014, 20:47
Kongres FDI 2016 – w Poznaniu liczą, że weźmie w nim udział 12 tys. stomatologów Kongres FDI 2016 – w Poznaniu liczą, że weźmie w nim udział 12 tys. stomatologów
Około 12 tys. stomatologów przyjedzie w 2016 r. do Poznania na Światowy Kongres Stomatologiczny. Według Polskiego Towarzystwa Stomatologicznego kongres będzie największym wydarzeniem medycznym w Polsce i da szansę na promocję polskiej nauki. Ważna informacja dla lekarzy dentystów – Kongres odbędzie się nie w ramach, ale zamiast targów CEDE.

W poniedziałek (16 czerwca) w Poznaniu na konferencji prasowej przedstawiciele PTS ogłosili decyzję Światowej Federacji Stomatologicznej (FDI World Dental Federation), która przyznała Polsce organizację dorocznego kongresu. Odbędzie się on na terenach Międzynarodowych Targów Poznańskich.

O tym, że impreza odbędzie się w Polsce jako pierwsza poinformowała w marcu br. Naczelna Izba Lekarska. Starania w tej sprawie zostały podjęte mniej więcej trzy lata temu przez Polski Komitet Narodowy FDI stanowiący wspólną reprezentację polskich stomatologów w strukturach FDI, w skład którego wchodzi Polskie Towarzystwo Stomatologiczne oraz właśnie Naczelna Izba Lekarska. Organizacyjnie targi "zabezpiecza" firma Exactus, właściciel CEDE. 

Jak powiedział prezydent PTS, prof. Bartłomiej W. Loster, do tej pory w Polsce nie było wydarzenia medycznego tej skali.

Kongres będzie miał charakter naukowo-szkoleniowy. Przez cztery dni uczestnicy wydarzenia poznają nowatorskie techniki leczenia oraz nowości z zakresu diagnostyki i terapii.

Jak podkreślają organizatorzy, kongres będzie miał ogromne znaczenie dla promocji polskiej nauki na świecie.

- Zaproszeni zostaną najlepsi wykładowcy z całego świata. Polska będzie odpowiedzialna za 25 procent programu kongresu. Chcemy wypromować nie tyko naszych stomatologów, ale i wiodących naukowców zajmujących się medycyną - powiedziała wiceprezydent PTS prof. Honorata Shaw.

Światowy Doroczny Kongres Stomatologiczny FDI (FDI Annual World Dental Congress) odbędzie się w dniach 7-10 września 2016 r.

Jak dowiedział się infoDENT24.pl w 2016 roku nie zostanie zorganizowana kolejna edycja CEDE. Kongresowi towarzyszy jednak wystawa sprzętu i materiałów stomatologicznych.

W ramach Światowego Parlamentu Stomatologicznego FDI odbywają się również m. in. Zgromadzenie Ogólnego FDI, spotkania Stałych Komitetów FDI, Sesja Plenarna Europejskiej Regionalnej Organizacji FDI (ERO-FDI). Od 2012 r. w programie znajduje się także Światowe Forum Zdrowia Jamy Ustnej, w ramach którego przedstawiciele różnych grup związanych z ochroną zdrowia jamy ustnej (lekarze dentyści, przedstawiciele władz, producenci, naukowcy) wymieniają poglądy nt. sytuacji zdrowotnej i działań, jakie należy podejmować w przyszłości.

Poznań liczy, że przy okazji kongresu uda się wypromować miasto. Jak powiedział zastępca prezydenta Poznania, Tomasz Kayser, wydarzenie wpisuje się w strategię miasta, jako centrum konferencyjnego. - To przepustka, aby wygrywać kolejne przetargi na tak duże imprezy - dodał Kayser.

Podobne wydarzenia organizowane są co roku w innym miejscu świata. Kongres gościł między innymi w Hong Kongu, Dubaju, Singapurze, a w tym roku odbędzie się w New Delhi

Podobał się artykuł? Podziel się!

POLECAMY W SERWISACH