PARTNERZY PORTALU
partner portalu partner portalu

Komisja Stomatologiczna NRL upomina Allegro.pl za sprzedaż protez zębowych

03-10-2012, 12:29
Użytkownik
Użytkownik "endriu666" nic nie robi sobie z ostrzeżeń Komisji Stomatologicznej NRL. Jego protezy można kupić bez problemu (źródło: infoDENT24.pl)
Dentyści skupieni wokół samorządu lekarskiego chcą zakazać handlu protezami zębowymi w serwisie Allegro.pl. Nieuczciwi sprzedawcy oferują w nim takie, które podobno można samemu dopasować do jamy ustnej i użytkować. Właściciel serwisu aukcyjnego nie chce ujawnić danych handlujących

Przewodnicząca KS NRL Anna Lella, już w czerwcu skierowała do firmy prowadzącej serwis Allegro.pl pismo z wnioskiem o pilne usunięcie wszystkich tego rodzaju ofert z serwisu oraz podjęcie działań w celu zapobieżenia pojawianiu się ich w przyszłości. - Oferowanie w bezpośredniej sprzedaży pacjentom stomatologicznych wyrobów protetycznych jest nie tylko niezgodne z prawem obowiązującym w Polsce oraz całej Unii Europejskiej, ale, co jest nawet bardziej istotne, może stanowić poważne zagrożenie dla zdrowia potencjalnego nabywcy, który podejmie próby samodzielnego zastosowania takiego wyrobu. stwierdzono w komunikacie.

Proteza tylko na zamówienie

Samorząd lekarski przypomniał, że wyroby wykonywane w pracowniach techniczno-dentystycznych, takie jak protezy dentystyczne, aparaty ortodontyczne, uzupełnienia protetyczne (korony, mosty, wkłady itp.), są wyrobami medycznymi wykonanymi na zamówienie podlegającymi przepisom ustawy z dnia z dnia 20 maja 2010 r. o wyrobach medycznych (Dz. U. Nr 107, poz. 679 ze zm.), która ściśle reguluje m.in. zasady wytwarzania wyrobów medycznych oraz wprowadzania ich do obrotu i do używania.

Wyroby wykonane na zamówienie są przeznaczone do wyłącznego stosowania u określonego pacjenta i muszą być wykonane w pracowniach protetyki stomatologicznej i ortodoncji zgodnie z pisemnym przepisem lekarza dentysty, w którym na odpowiedzialność lekarza podane są właściwości projektu. Wykonany według zlecenia wyrób jest przekazywany lekarzowi dentyście, który jest wyłącznie uprawniony do zastosowania (dopasowania) go u konkretnego pacjenta.

Tak sprzedaje się "cudowne" protezy (źródło: Allegro.pl)
witam .....sprzedaję...... ..właśnie co ja właściwie sprzedaję..........podobno jest to łyżka do robienia odcisków przy produkcji dolnych protez.WSADZAJĄC TO DO GORĄCEJ WODY O TEMPERATURZE 80 ST. CELCJUSZA ROBI SIE MIEKKA I PODATNA NA FORMOWANIE....wtedy można ją dopasować do formy odlanej w gipsie lub bezpośrednio na swoich dziąsłach uważając jednak by sie nie poparzyć pytania na maila fatt666@wp.pl wysyłka z anglii dlatego trzeba sie liczyc z 10-15 dniowym terminem dostawy... ja wysyłam zaraz po zaksięgowaniu pieniędzy na koncie którego nr podam po zakupie............. na innych moich aukcjach komplety zębów oraz klej do naprawy i klejenia zębówLink do aukcji:  http://allegro.pl/sztuczna-szczeka-proteza-zeby-i2681015674.html

 

Allegro.pl chroni sprzedawców

Reakcja serwisu aukcyjnego była prawie natychmiastowa. Właściciele poinformowali KS NRL, że nie są w stanie stwierdzić czy dochodzi do naruszania prawa i poinformowali, że jedyną instytucją, która mogłaby się tego podjąć jest podmiot, który wyroby medyczne wprowadza na rynek. W tym przypadku jest nim Urząd Rejestracji Produktów Leczniczych, Wyrobów Medycznych i Produktów Biobójczych.

SŁOWA KLUCZOWE
newsDENT   NRL   Allegro   protezy zębowe   Grzegorz Cessak   Inicjatywy  

POLECAMY W SERWISACH