PARTNER PORTALU
partner portalu partner portalu

Kolejny poseł żąda reaktywacji stomatologicznych gabinetów w szkołach

ms
10-07-2015, 08:10
Kolejny poseł żąda reaktywacji stomatologicznych gabinetów w szkołach Powrót dentysty do szkoły (foto: pixabay)
Ten temat żyć będzie jeszcze długo. - Kiedy Ministerstwo Zdrowia i rząd przywrócą funkcjonowanie darmowych gabinetów stomatologicznych w szkołach - pyta poseł Grzegorz Adam Woźniak.

Poseł Grzegorz Adam Woźniak przywołuje zdanie specjalistów, którzy zwracają uwagę na to, że na świadczenia stomatologiczne dzieci przeznaczany jest zaledwie niewielki ułamek budżetu NFZ, a procedury są bardzo nisko i źle wyceniane.

- Punkty przyznawane są nie za to, że przyjmuje się dzieci, a jak wiadomo ich leczenie jest znacznie trudniejsze niż dorosłych, nie premiuje się też specjalistów stomatologii dziecięcej, tylko wyposażenie gabinetu w rentgen – wylicza poseł.

Grzegorz Adam Woźniak uważa, że rtg wcale nie musi być w gabinecie, wystarczy, że będzie dostępny w tej samej miejscowości, gdzie znajduje się gabinet, który ma podpisaną umowę z NFZ.

Obecnie sytuacja wygląda tak, że wygrywają gabinety najlepiej wyposażone w sprzęt, podczas gdy jest on niekoniecznie niezbędny do udzielania świadczeń ogólnostomatologicznych dla dzieci i młodzieży, ważny jest stomatolog-specjalista – uważa poseł.

- Nie można również samorządów obarczać tworzeniem i wyposażeniem gabinetów stomatologicznych w szkołach, nie finansując tego działania ze środków budżetu państwa - dodaje polityk.

Podobał się artykuł? Podziel się!

POLECAMY W SERWISACH