• jobDent jobDENT
  giełda pracy

  najnowsze oferty pracy

  Szukam pracy

 • kursDent kursDENT
  szukaj szkoleń

  najnowsze oferty szkoleń

PARTNERZY PORTALU
partner portalu partner portalu

Klinika Vivadental: będzie wielki bal charytatywny

ms
11-10-2016, 08:08
Klinika Vivadental: będzie wielki bal charytatywny Sopot Sheraton: I Bal Charytatywny Fundacji dla Dzieci
I Bal Charytatywny Fundacji dla Dzieci, prowadzonej przez znaną nie tylko na Pomorzu, a mającą siedzibę w Gdańsku - Klinikę Vivadental, odbędzie się 12 listopada, o godz. 19.00, w sopockim hotelu Sheraton.

Udział w balu zapowiedzieli przedstawiciele władz samorządowych, organizacji gospodarczych, uczelni, mediów, posłowie, artyści, sportowcy i przedsiębiorcy. Przeprowadzone zostaną zabawa fantowa i licytacja dzieł sztuki.

Wszystko po to, aby zebrać środki na sfinansowanie leczenia trojga podopiecznych Fundacji, którzy cierpią na wrodzony mnogi brak uzębienia oraz zanik tkanki kostnej. Takich osób jest w Polsce ok. 40 tys. System powszechnego ubezpieczenia społecznego nie przewiduje refundacji kosztów leczenia, a są one bardzo wysokie.

- Wczesne podjęcie leczenia tego niezwykle uciążliwego schorzenia, wymagającego udziału specjalistów z wielu dziedzin stomatologii, pozwala na rekonstrukcję kości i kompletną odbudowę brakującego uzębienia oraz pełne przywrócenie prawidłowej funkcji i estetyki narządu żucia – tłumaczyła dr n. med. Violetta Szycik, prezes zarządu Fundacji dla Dzieci Vivadental. 

- Mam nadzieję, iż wspaniała oprawa artystyczna, występ Grażyny Łobaszewskiej oraz udział znanych i lubianych osobistości, będzie dla nas wszystkich źródłem niezapomnianych przeżyć i radości z możliwości pomagania potrzebującym i popularyzowania idei dobroczynności - dodaje dr n. med. Violetta Szycik. 

Działalność charytatywną Fundacja dla Dzieci Vivadental prowadzi  trzeci rok, a już udzieliła nieodpłatnej specjalistycznej pomocy blisko 200 osobom, przede wszystkim dzieciom niepełnosprawnym, osieroconym, przebywającym w hospicjach, a także młodzieży, osobom starszym i chorym. Wśród nich są także całe rodziny wojennych repatriantów z ogarniętej wojną Wschodniej Ukrainy. 

Fundacja jest częścią Grupy Vivadental, która oprócz leczenia pacjentów, prowadzi jeszcze edukację kadr medycznych, badania naukowe oraz działalność wydawniczą. Fundacja działa w oparciu o wolontariat, który tworzą lekarze i asystentki Kliniki Vivadental. 

Specjaliści z Vivadental przeprowadzają m.in. niezwykle złożone zabiegi rekonstrukcji tkanki kostnej szczęki i żuchwy z zastosowaniem komórek macierzystych i w Polsce jest prekursorem tej metody.

- Specjalistycznym leczeniem i stałą opieką stomatologiczną obejmujemy osoby, które same nie są w stanie realizować swoich podstawowych nawet potrzeb, związanych ze zdrowiem - tłumaczy Jerzy Ejmont, manager Kliniki Vivadental i wolontariusz Fundacji.

Więcej:  gdansk.naszemiasto.pl

Podobał się artykuł? Podziel się!

POLECAMY W SERWISACH