PARTNERZY PORTALU
partner portalu partner portalu

Kierownicy specjalizacji może dostaliby dodatkowe pieniądze, ale jest ich…za dużo

ms
14-08-2015, 10:50
   Kierownicy specjalizacji może dostaliby dodatkowe pieniądze, ale jest ich…za dużo Kierownicy specjalizacji za drodzy (foto: pixabay)
NRL domaga się stworzenia systemu godziwego wynagradzania dodatkowej pracy, związanej z kierowaniem specjalizacją. Ministerstwo Zdrowia odpowiada: nie jest to możliwe, gdyż kierowników specjalizacji jest zbyt wielu i wynagradzanie ich pracy generowałoby zbyt wysokie koszty dla budżetu Ministerstwa Zdrowia.

Maciej Hamankiewicz, prezes NRL nie może zrozumieć wywodu dr Jolanty Orłowskiej - Heitzman, dyrektor Departamentu Nauki i Szkolnictwa Wyższego Ministerstwa Zdrowia, z którego wynika, że skoro koszty dodatkowej pracy osób pełniących funkcje kierowników specjalizacji są za wysokie do poniesienia przez Ministerstwo Zdrowia - to osoby te, mają pełnić funkcje bez adekwatnego wynagrodzenia.

Szef NRL pisze w tej sprawie do ministra zdrowia Mariana Zembali: oczekiwałbym od Ministerstwa Zdrowia działań zmierzających do zwiększenia środków budżetowych tak, aby choć częściowe wynagradzanie dodatkowej pracy kierowników specjalizacji było możliwe.

Podobał się artykuł? Podziel się!

POLECAMY W SERWISACH