PARTNER PORTALU
partner portalu partner portalu

KaVo wspiera naukę

ms
18-05-2016, 17:57
KaVo wspiera naukę kamera Gendex GXC-300
Od 19 do 21 maja Kraków będzie polską stolicą nauki. W ramach Festiwalu Nauki, organizowanego w tym roku pod hasłem Czas i Przestrzeń, odbędą się liczne pokazy, konkursy i koncerty. Aktywnym uczestnikiem tego wydarzenia będzie m.in. firma KaVo.

Miejscem, które z pewnością przyciągnie tłumy będzie Festiwalowe Miasteczko Naukowe na Rynku Głównym. Krakowskie uczelnie oraz ośrodki naukowe i badawcze zaprezentują tam wyniki swojej pracy, zachęcą do udziału w eksperymentach i badaniach.

W ramach Festiwalu - Collegium Medicum Uniwersytetu Jagiellońskiego oferuje darmowe badania stomatologiczne.

21 maja, w namiocie nr 29 na krakowskim Rynku Głównym stanie nowoczesny unit stomatologiczny Primus 1058 Life firmy KaVo, wyposażony w kamerę wewnątrzustną Gendex GXC-300. Kamera pozwala na dokładne zbadanie zębów i wyświetlenie obrazu z badania na ekranie komputera. Wszyscy chętni będą mogli poddać się badaniu diagnostycznemu z wykorzystaniem udostępnionego sprzętu i uzyskać informacje na temat aktualnego stanu jamy ustnej.

- Cieszymy się, że możemy wesprzeć tak ciekawą i potrzebną inicjatywę  – mówi Katarzyna Gisman, prezes KaVo Polska. - Od lat współpracujemy z uczelniami medycznymi w Polsce i na świecie i wiemy, jak ważna jest edukacja pacjentów w zakresie profilaktyki stomatologicznej. Mam nadzieję, że badania oferowane przez Collegium Medicum UJ, w ramach Festiwalu Nauki, przyczynią się do popularyzacji regularnej diagnostyki kontrolnej wśród Polaków – dodaje Katarzyna Gisman.

Podczas wydarzenia dodatkowych informacji udziela

Ewa Prygodzicz, kierownik do spraw klientów kluczowych KaVo

tel. 694 191 863, ewa.prygodzicz@kavo.com

 

Podobał się artykuł? Podziel się!
SŁOWA KLUCZOWE
KaVo   Gendex   Primus 1058 Life   profilaktyka stomatologiczna  

POLECAMY W SERWISACH