PARTNERZY PORTALU
partner portalu partner portalu

Katowice: NFZ dokłada się do programu walki z próchnicą

en
12-07-2017, 07:59
Katowice: NFZ dokłada się do programu walki z próchnicą Konkurs na programy profilaktyczne ŚOW NFZ ogłosi we wrześniu (fot. pixabay)
Tak jeszcze nie było, po raz pierwszy w historii Śląski OW NFZ dopłaci do miejskich programów polityki zdrowotnej w 13 gminach, w tym do czterech programów profilaktyki próchnicy.

W 2017 r. Śląski OW NFZ po raz pierwszy mógł rozdysponować fundusze na programy profilaktyczne. W konkursie o dofinansowanie  miasta z woj. śląskiego przedstawiały pomysły na akcje promujące zdrowie.

- Jedną z zasad, którymi musieliśmy się kierować przy kontraktowaniu było to, aby świadczenia pochodziły spoza koszyka świadczeń gwarantowanych. We wrześniu planujemy kolejną edycję takiego konkursu i zobaczymy, czy kolejne miasta, zgłoszą się do niego - mówiła w rozmowie z portalem infoDENT24.p rzecznik prasowy ŚOW NFZ Małgorzata Doros.

Do rozdzielenia będzie 3 mln zł.

Programy profilaktyki próchnicy dla dzieci, które w pierwszym konkursie zostały zaakceptowane przez fundusz: 
- Imielin – Program polityki zdrowotnej w zakresie zapobiegania próchnicy u dzieci w wieku 9 i 10 lat uczęszczających do szkoły podstawowej, mieszkańców Imielina w 2017 r. (wartość dofinansowania: 5 tys. 600 zł);
- Jastrzębie-Zdrój – Program profilaktyki próchnicy dla dzieci z Jastrzębia-Zdroju (wartość dofinansowania: 19 tys. 216 zł); 
- Katowice – Program profilaktyki próchnicy dla dzieci z Katowic (wartość dofinansowania: 88 tys. 340 zł 40 gr);
- Żory – Program profilaktyki próchnicy dla dzieci z Żor na lata 2017-2022 (wartość dofinansowania: 31 tys. 816 zł).

Podobał się artykuł? Podziel się!
SŁOWA KLUCZOWE
profilaktyka próchnicy   NFZ   dziecko_u_stomatologa  

POLECAMY W SERWISACH