PARTNER PORTALU
partner portalu partner portalu

Katowice na topie w denturystyce

smn
28-04-2016, 11:40
Katowice na topie w denturystyce Usługi na światowym poziomie ściągają pacjentów (fot. Dental Clinic)
Coraz więcej Brytyjczyków przylatuje do Katowic po nowe zęby. Katowickie gabinety skutecznie konkurują z Krakowem, Warszawą i Trójmiastem. Jeden z nich - Dentim Europe znalazł się właśnie na szczycie zestawienia Global Clinic Rating!

Szacuje się, że co roku do Polski przyjeżdża leczyć zęby ponad 100 tys. Brytyjczyków. Wizyty u dentysty najczęściej łączą ze zwiedzaniem kraju lub wypoczynkiem nad morzem. Według danych Dentim Europe, katowickiego ośrodka stomatologicznego, który leczy obcokrajowców, tylko w 2015 r. Katowice odwiedziło prawie 2 tys. Brytyjczyków, zdecydowanych by tutaj odbudować uzębienie. Początek 2016 r. również zapowiada się obiecująco, pierwsze miesiące tego roku pokazują niemal dwukrotnie większy ruch.

Luksusowe i tanie usługi
Wyspiarzy kuszą w Katowicach przede wszystkim ceny. Leczenie w mieście jest nawet o 50-60 proc. tańsze niż w Londynie, Manchesterze, Bristolu, Leeds czy Sheffield. To istotne różnice, tym bardziej, że Brytyjczycy decydują się w stolicy Śląska przede wszystkim na bardzo kosztowne leczenie implan-tologiczne, protetyczne oraz na zabiegi z zakresu stomatologii estetycznej np. licówki.

Przyciąga także jakość leczenia. Gabinety w Katowicach dysponują dziś taką samą technologią i umiejętnościami, co największe kliniki na Wyspach. Sam poziom leczenia w Polsce, porównywalny jest z usługami w Niemczech i USA. - Brytyjczycy są często zaskoczeni dostępnością metod, materiałów i technologii, podoba im się także podejście do pacjenta. Mają tutaj możliwość odbycia bezpłatnej konsultacji, sprawdzenia gabinetu, spotkania się z lekarzem, a ich leczenie objęte jest wydłużoną gwarancją. Takie podejście rzadko zdarza się na Wyspach - mówi Arkadiusz Buziewicz, współwłaściciel Dentim Europe.

Szeptany  marketing
To sprawia, że do Katowic Brytyjczycy trafiają dziś głównie z polecenia. - Obcokrajowcy, którzy się u nas leczyli stają się na Wyspach żywą reklamą, często po paru tygodniach pacjenci wracają, tym razem jednak z pozostałymi członkami rodziny lub przyjaciółmi - mówi przedstawiciel Dentim Europe.

Nic więc dziwnego, że gabinety w Katowicach szeroko otwierają drzwi przed pacjentami z Wysp. Dziś podczas leczenia zostawiają oni w kasach katowickich gabinetów od 40 do 75 tys. od osoby, a niejednokrotnie przyjeżdżają się leczyć w grupach 2-3 osobowych.

Konkurencja na rynku jest jednak coraz większa. W mieście działa obecnie ponad 10 klinik w pełni przystosowanych do przyjęcia pacjentów z zagranicy, tzn. dysponujących nowoczesną technologią, anglojęzycznym personelem i możliwością zakwaterowania. Rynek będzie się rozwijał. Jak szacują eksperci, najbliższe lata przyniosą boom turystyki stomatologicznej nie tylko w Katowicach, ale i na całym Śląsku.

Dental holidays
Dlatego katowiccy dentyści próbują kusić nie tylko wysoką jakością leczenia. Na przykład Klinika Dentim Europe, od ponad trzech miesięcy ma specjalny program dla Brytyjczyków, którzy przylatują do Polski tanimi liniami. Mogą oni zachowując bilet lotniczy skorzystać z bezpłatnej konsultacji, bezpłatnego przejazdu taksówką do kliniki oraz refundacji kosztów biletu lotniczego, nawet do 150 funtów, jeśli leczenie przekroczy wartość 1500 funtów.

POLECAMY W SERWISACH