PARTNERZY PORTALU
partner portalu partner portalu

Jest szkolny gabinet dentystyczny i są problemy

ms
22-03-2017, 09:50
Jest szkolny gabinet dentystyczny i są problemy Dentysta jest, ale trudno dostępny (foto: pixabay)
Daj palec... W gminie Jabłonna w jednej ze szkół funkcjonuje gabinet dentystyczny. To za mało. Rodzice żądają, aby stomatolog więcej czasu poświęcał na pracę popołudniami.

Racja pacjentów
Jedna z matek uczniów objętych opieką stomatologiczną pyta wójta Jabłonnej: czy wybierając firmę obsługującą gminny program zdrowotny dotyczący opieki stomatologicznej nad uczniami szkół podstawowych (DP Med.), brano pod uwagę warunki, na jakich firma ta oferuje usługi?

Z leczenia można skorzystać wyłącznie do godziny 15.00, co eliminuje wszystkie dzieci, których rodzice pracują. Niedorzeczne jest bowiem branie urlopu w celu skorzystania z gminnego programu zdrowotnego.

Z wizytami komercyjnymi nie ma problemu, można zamówić wizytę po godzinie 16.00, 17.00, aż do wieczora. W przypadku wizyt w ramach programu - nie.

W dodatku organizacja zapisów raz w miesiącu o określonej godzinie powoduje, że aby dodzwonić się do tej przychodni, trzeba wisieć na telefonie niemal godzinę. Oczywiście bez skutku, bo zapisów dla dzieci rodziców pracujących nie ma.

Racja dentystów
DP MED odpowiada, że: wizyty są planowane zgodnie z pracą lekarzy dentystów. Zapisy są zarówno w godzinach porannych jak i wieczornych po godz. 17.00.

W związku z dużym zainteresowaniem gminnym programem profilaktyki i promocji zdrowia na 2017 r. w zakresie stomatologii, z uwagi na brak możliwości wyłonienia kolejnego realizatora, program wykonywany jest tylko w części.

Konkurs na wybór realizatorów stomatologicznych pozostałej części programu był ogłoszony dwukrotnie, niestety z uwagi na brak złożonych ofert, został unieważniony.

Program ma charakter profilaktyczny i stanowi jedynie uzupełnienie usług oferowanych przez Narodowego Funduszu Zdrowia.

Podobał się artykuł? Podziel się!

POLECAMY W SERWISACH