PARTNERZY PORTALU
partner portalu partner portalu

Jelenia Góra pustynią stomatologiczną dla niepełnosprawnych

ms
07-07-2017, 07:44
Jelenia Góra pustynią stomatologiczną dla niepełnosprawnych Niepełnosprawni: stomatologiczna pustynia w Jeleniej Górze (foto: pixabay)
Jeleniogórskie pozbawione zostało specjalistycznej opieki stomatologicznej w znieczuleniu ogólnym z refundacją NFZ. To efekt rozpisania nowych konkursów, w których kontrakty wygrały przychodnie z Oleśnicy i Wołowa.

Do czerwca 2017 r. tego typu usługi realizował Gabinet Stomatologiczny „Uśmiech” w Jeleniej Górze. Tutaj zawsze był do dyspozycji anestezjolog.

- Konkurs na leczenie stomatologiczne w znieczuleniu ogólnym osób niepełnosprawnych wygrały przychodnie z Oleśnicy i Wołowa oddalone o 150 km i 100 km od Jeleniej Góry. Dziwić musi, jak można było dokonać tak bezkrytycznego wyboru, nie licząc się z interesami pacjentów kierując kontrakt do przychodni zlokalizowanych w peryferyjnych miejscowościach o trudnej dostępności komunikacyjnej – informuje Anna Daskalakis z Karkonoskiego Sejmiku Osób Niepełnosprawnych w Jeleniej Górze.

- W województwie dolnośląskim powinna nastąpić regionalizacja placówek zabezpieczenia zdrowotnego realizujących usługi stomatologiczne dla niepełnosprawnych – mówi Anna Daskalakis. Według niej, wątpliwości budzi rozdysponowanie większości budżetu na jednostki odległe od Jeleniej Góry i trudno z nim skomunikowane oraz liczące proporcjonalnie mało ludności w stosunku do innych miast województwa. - Trudno doszukać się w takim postępowaniu logiki, gospodarności i celu społecznego angażowania publicznych środków – podkreśla twierdzi reprezentantka KSON.

NFZ we Wrocławiu informuje, że ogłoszono nowy konkurs na usługi stomatologiczne dla osób z niepełnosprawnościami, którego rozstrzygnięcie nastąpi przed wrześniem.

Więcej: jelonka.com

Podobał się artykuł? Podziel się!

POLECAMY W SERWISACH