PARTNERZY PORTALU
partner portalu partner portalu

Jelenia Góra: 15 na 20 mleczaków z próchnicą

30-04-2013, 00:01
Zielona Góra: 15 na 20 mleczaków z próchnicą (fot. sxc.hu)
Zielona Góra: 15 na 20 mleczaków z próchnicą (fot. sxc.hu)
W Polsce pogarsza się stan zdrowia jamy ustnej najmłodszych pacjentów - wiedzą to stomatolodzy. Taką sytuację potwierdzają kolejne doniesienia prasowe. Najnowsza historia dotyczy sześcioletniego chłopca z Jeleniej Góry, którego zęby były w tak złym stanie, że musiał być operowany pod narkozą. Winnymi stanu uzębienia najmłodszych trzeba uznać rodziców.

Jak informuje Gazeta Wrocławska 26 kwietnia 2013 r., na stół operacyjny Karkonoskiego Centrum Medycznego Clinic w Jeleniej Górze, trafił sześciolatek. Wcześniej w trakcie rutynowej kontroli stwierdzono, że 15 z 20 zębów mlecznych chłopca objętych jest rozległą próchnicą. Podjęto decyzję o niezwłocznym leczeniu.

Jak opowiada matka chłopca reporterowi Gazety Wrocławskiej, chłopiec zawsze bał się dentysty i nie chciał słyszeć o wizycie u stomatologa. Przyznała się jednocześnie, że zbagatelizowała zagrożenie. Widziała problem założyła jednak, że jeśli są to zęby mleczne to i tak wypadną i nie ma powodu do niepokoju. Dopiero kiedy chłopiec zaczął zapadać na infekcje dróg oddechowych i zdiagnozowano u niego chorobę stawów, podjęła decyzję o zaprowadzeniu syna do dentysty.

Podobał się artykuł? Podziel się!
SŁOWA KLUCZOWE
newsDENT   próchnica   Dentystatystyka  

POLECAMY W SERWISACH