PARTNERZY PORTALU
partner portalu partner portalu

Jedyny poseł dentysta w straciu z burmistrzem Szczecinka

ew
13-04-2016, 11:17
Jedyny poseł dentysta w straciu z burmistrzem Szczecinka Czym skończy skończy spór w Szczecinku?
Dentysta Radosław Lubczyk, poseł z ramienia Nowoczesnej żąda, aby burmistrz Szczecinka podał się do dymisji, bo media zarzucają jemu i jego ekipie nieuczciwość. W odpowiedzi burmistrz Jerzy Hardie-Douglas wytyka posłowi, że wykorzystuje stanowisko do reklamowania swojego gabinetu stomatologicznego.

Poseł lekarz dentysta Radosław Lubczyk do burmistrza Szczecinka:…w nawiązaniu do przedstawionych zarzutów w jednej z ogólnopolskich stacji telewizyjnych, wobec podległych panu pracowników, pragnę wyrazić swoje ogromne zaniepokojenie zawartymi w programie stwierdzeniami, ale także i duże zaskoczenie pana postawą…proszę pana o upublicznienie pozwu, który skierował pan do Sądu, bo rozumiem, że w kontekście pana stanowczych oświadczeń jakoby ów telewizyjny materiał był stekiem kłamstw i pomówień, takowy pozew już pan złożył (...)

Wszystkim mieszkańcom Szczecinka, a także całego naszego województwa należą się szybkie i szczegółowe wyjaśnienia, które w absolutnie bezsporny sposób pokażą pana uczciwość i uczciwość pana pracowników (…)

W innym przypadku, będę oczekiwał wraz z mieszkańcami naszego miasta, że odda się pan do ich dyspozycji, ustępując z honorem ze swojego stanowiska.

Burmistrz Jerzy Hardie-Douglas odpiera zarzuty:…Powiedziałem dość stanowczo (w programie„O tym się mówi”), iż nie planuję pozwu, bo nie jestem pieniaczem (…)

Zarzuty postawione mi w TVN24 są rzeczywiście stekiem kłamstw. Szanuję swoich wyborców i dlatego odniosłem się szczegółowo do stawianych zarzutów w trzech felietonach, umieszczonych na stronie „Miasto z wizją”. 
Nie pozostaje dłużny posłowi: Nie ulega wątpliwości, że został pan posłem RP z ramienia „Nowoczesnej”. To fakt. Jednak chciałbym przypomnieć, jak do tego doszło. Otóż wpłacił pan niemałą sumę (bodajże 30 tys. zł), aby stać się nr 1 na liście „Nowoczesnej” w okręgu nr 40….Gdyby lewica przekroczyła próg wyborczy, nie byłoby pana w parlamencie… Do Sejmu co 4 lata wchodzi pewna grupa zupełnie przypadkowych i nieprzygotowanych do pełnienia tej funkcji osób. Jest pan typowym przykładem takiego zdarzenia (….)

Na sesji Rady Powiatu, gdy to postanowił pan przedstawić się mieszkańcom, dany panu jako parlamentarzyście czas, wykorzystał pan m.in. na reklamę swego gabinetu stomatologicznego.

Więcej: gk24.pl

Podobał się artykuł? Podziel się!
SŁOWA KLUCZOWE
Radosław Lubczyk   poseł  

POLECAMY W SERWISACH