PARTNER PORTALU
partner portalu partner portalu

Jedność w samorządzie: enigmatyczne tłumaczenie Ministerstwa Zdrowia

ms
22-04-2016, 08:05
Jedność w samorządzie: enigmatyczne tłumaczenie Ministerstwa Zdrowia Samorząd lekarzy i lekarzy dentystów: razem, czy osobno (foto: pixabay)
Wiceminister zdrowia Marek Tombarkiewicz tłumaczył dlaczego lekarze  i lekarze dentyści powinni być zjednoczeni w jednym samorządzie. Andrzej Cisło, wiceprezes WIL wskazał na słabą stronę tej argumentacji


Andrzej Cisło wyłuszczył, że nie można twierdzić – tak jak to uczynił wiceminister zdrowia, iż obie grupy są razem z powodu: takiego samego kodeksu etyki oraz identycznego schematu postępowania w zakresie odpowiedzialności zawodowej.

Autor polemiki zauważa, że zarówno KEL, jak i przepisy o odpowiedzialności są efektem jednej ustawy o jednym samorządzie. - Oczywistym jest, iż gdyby istniały dwie izby lekarskie, każda musiałaby samodzielnie uchwalić kodeks i zasady postępowań – tłumaczy Andrzej Cisło.

To co wzbudza nadzieję wiceprezesa WIL, to zapewnienie, że Ministerstwo Zdrowia jest otwarte na wszelkie sygnały oraz pomysły, które miałyby przyczynić się do poprawy organizacji i funkcjonowania samorządu zawodowego lekarzy i lekarzy dentystów, jak też samorządów innych zawodów medycznych. Zatem kwestia reprezentacji grupy zawodowej lekarzy dentystów w samorządzie lekarskim będzie w dalszym ciągu monitorowana i w razie potrzeby analizowana.

Czytaj także: Ministerstwo Zdrowia zdecydowanie za integralnością samorządu lekarzy i lekarzy dentystów

Więcej: autonomia-dent.pl

Podobał się artykuł? Podziel się!
SŁOWA KLUCZOWE
Andrzej Cisło   samorząd lekarski  

POLECAMY W SERWISACH