PARTNERZY PORTALU
partner portalu partner portalu

Jak w bajce, czyli szkolny gabinet stomatologiczny w Łochowie

ms
31-07-2014, 06:54
Jak w bajce, czyli szkolny gabinet stomatologiczny w Łochowie Łochowo - wzorcowy gabinet dentystyczny (foto: Google Maps)
Historia nie z tej ziemi, propaganda sukcesu, a może cud? W epoce niedowładu systemu opieki stomatologicznej, finansowanej z pieniędzy publicznych, w lipcu 2014 r. uruchomiono szkolny gabinet stomatologiczny we wsi Łochowie (kujawsko - pomorskie), co ważne z dużym sukcesem. Jak to możliwe?

TVP Bydgoszcz przeprowadziła relację z dnia pracy w nowo uruchomionej placówce w Zespole Szkół im. Jana Pawła II w Łochowie, okazało się, że nawet w wakacyjne dni nie brakuje chętnych do skorzystania z usług stomatologicznych. Oficjalne uruchomienie gabinetu zaplanowano na wrzesień 2014 r.

Sukcesem jest nie tylko to, że szkolny gabinet realizuje kontrakt NFZ. Ważne, iż:
- inwestycja nie była kapitałochłonna, gdyż pomieszczenia (bez zastrzeżeń zaakceptowane przez Sanepid) udostępniło kierownictwo szkoły w Łochowie;

- wyposażenie gabinetu zapewniła przychodnia IKAR (Centrum Medyczne IKAR to najlepsza placówka w Bydgoszczy według plebiscytu Expressu Bydgoskiego "Złoty stetoskop 2014"), standard pomieszczeń oraz ich wyposażenie nie odbiega od prezentowanych przez nowoczesne placówki w dużych ośrodkach miejskich;

- gabinet czynny jest pięć dni w tygodniu;

- dzieci i młodzież zachwyceni są podejściem personelu do młodych pacjentów;

- Dzieci są bardzo chętne, rodzice bardzo zadowoleni. Są zapisy, jest piękny gabinet, duży. Tutaj nie było gabinetu dla dzieci, dzieci mają frajdę i okazję do skorzystania z naszych usług - powiedziała reporterce TVP Bydgoszcz, lekarz dentysta Alina Welc.

Pytanie jak długo utrzymywać się będzie taka sytuacja.

Podobał się artykuł? Podziel się!
SŁOWA KLUCZOWE
IKAR   próchnica dzieci   gabinety stomatologiczne   szkoła  

POLECAMY W SERWISACH